Kraj srpskog sna u Madridu: Kecmanović imao šansu, pa izgubio od Ruda

Autor: P.K.

Ostatak turnira proći će bez naših tenisera

Miomir Kecmanović - Copyright Profimedia

Srbija više nema svog predstavnika u glavnom žrebu teniskog turnira u Madridu.

Miomir Kecmanović je bio poslednji srpski teniser koji se nadao prolazu u osminu finala, ali ga je na žalost zaustavio Kasper Rud iz Norveške, trenutno šesti igrač sveta.

Rud je bio bolji u dva seta, 6:4, 6:1, a meč je trajao sat i 14 minuta. Kecmanović je imao svoju šansu u prvom setu, kada je Rudov servis bio slab, ali je Norvežanin spasao tri od pet brejk lopti. S druge strane, Kecmanović je čak tri puta izgubio servis.

U drugom setu je Rud značajno poboljšao servis i to je bila presudna tačka. On je sada u osmini finala gde ga čeka Kameron Nori, koji je sa 6:1, 6:4 porazio Brazilca Fonseku.

Ovom pobedom Rud je postao prvi teniser koji je u 2024. godini došao do učinka od 30 pobeda. Poređenja radi, prethodne sezone je do tog broja stigao tek na US Openu.