20.01.2021

21:15 >> 22:00

0

Trento, teže nego što je izgledalo u jednom trenutku, savladao Lokomotivu

Posle teške večeri u utorak i poraza od Metropolitana, dan kasnije za crno-bele stižu i malo lepše vesti, pošto je Trento na svom parketu savladao Lokomotivu 96:84 (27:12, 34:27, 13:32, 22:13).

Ovim porazom Lokomotiva je ostala na dnu grupe F i crno-beli će naredne nedelje u Kubanju imati sjanu priliku da iz trke za mesto među najboljih osam ekipa Evrokupa praktično eliminišu jednog rivala.

Posle ubedljivog poraza u Beogradu od Partizana, Trento je odigrao jedno od najboljih poluvremena, ne samo ove sezone, nego i prethodnih godina. Za 20 minuta košarke u prvom poluvremenu, Italijani su rivalu ubacili 61 poen i doveli ga na rub katastrofalnog poraza, s obzirom da su u jednom trenutku imali i plus 28 (48:20, 15. minut).

Ipak, u trećoj deonici utakmica se “okrenula naglavačke”. Domaćem timu se smanjio obruč, dok su gosti malo po malo topili prednost Trenta i na otvaranju četvrtog kvartala prišli na samo poena zaostatka pred završnih 10 minuta prišli na samo dva poena zaostatka (75:73).

Delovalo je tada da bi neverovatan preokret mogao da se dogodi, pošto su košarkaši italijanskog tima delovali pogubljeno na terenu, ali su izabranici Evgenija Pašutina u nekoliko navrata propustili priliku da dođu do vođstva, pa je Maje sa sedam vezanih poena definitivno prelomio meč u korist Trenta (92:81, 39. minut).

Meč viner italijanskog tima bio je ubedljivo najbolji pojedinac meča sa 25 poena i 15 skokova, Vilijams je dodao 17, dok su Morgan i Braun postigli 14, odnosno 12 poena. U gostujućem timu Kraford je postigao 20, Kamings je duel završio sa 13, a Kuzminskas sa 12 poena.