0

Autor: D. B.

Kompletirano 28. kolo Superlige

Deset kola do kraja Superlige, a rasplet se nazire kada je reč o vrhu tabele.

Vojvodina i Čukarički su nastavili trku za treće mesto pošto su na najbolji mogući način završili posao protiv Inđije i Mačve.

Vojvodina je bila bolja od Inđije sa 2:1 (2:0), a sav posao je završila do 18. minuta utakmice. Prvo je u 17. Stojković pogodio sa bele tačke, da bi se minut kasnije u listu strelaca upisao i Simić. U nadoknadi vremena Bastajić je smanjio prednost.

Čukarički je pobedio na gostovanju Mačvu sa 2:1 (1:1). Brđane je u vođstvo doveo mladi igrač odbrane Mitar Ergelaš, izjednačio je Aleksandar Đoković, da bi sve rešio Marko Rakonjac u 72. minutu.

Novi Pazar je bio više nego ubedljiv protiv Proletera iz Novog Sada – 5:0 (3:0). Golove su postigli Kiković, Pešukić, Tomić, Aganspahić i Stoiljković.

Rad je osvojio važne bodove u borbi za opstanak. Protiv Radnika iz Surdulice bilo je 2:0 (1:0) golovima Gojkovića i Kaluđerovića.