Vlahović i golman Dragovski vodili ljubičaste do trijumfa

19:12 >> 19:15

0

Fjorentina nije slavila na svom stadionu od 25 oktobra kada su pobedili Udineze

Copyright Profimedia

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović svojim petim golom u poslednjih šest mečeva u Seriji A doneo je četvrtu pobedu Fjorentini. Sa minimalnih 1:0 dobijen je tim Kaljarija, koja se pokazao kao čvrst i dobro organizovan protivnik sve do 72. minuta.

Tada je pukla odbrana po desnoj strani, odakle se ka kaznenom prostoru spustio Španac Hoze Kaljehon. Usledio je centaršut na drugu stativu, gde je na šest – sedam metara spreman za loptu bio Vlahović. Iz te pozicije nije bilo promašaja.

Tanjug/Jennifer Lorenzini/LaPresse via AP

Odličan nastup imao je pouzdani Nikila Milenković, ali pravi junak je bio poljski golman Bartolomej Dragovski koji je u prvom poluvremenu odbranio penal Žoao Pedru, da bi u neposredno posle gola Vlahovića, rukometaškom intervencijom sačuvao mrežu od udarca Razvana Marina.

Ljubičasti su konačno slavili jedan trijumf na ‘Artemio Frankiju”, jer su poslednji put na svom stadionu bili bolji od Udinezea 25. oktobra.