02.02.2021

21:59

0

Trento bolji od Metropolitana

Da li je ovo dobar rezultat za košarkaše Partizana ili ne pokazaće vreme, tek posle meča Trenta i Metropolitana u grupi F top 16 faze Evrokupa više nema neporaženih timova.

Francuski predstavnik stigao je u Italiju sa tri pobede u prva tri kola, ali su domaći iskoristili probleme s povredama koje su stigli ekipu Jure Zdovca i na kraju su slavili 67:57 (12:15, 21:13, 14:17, 20:12).

Metropolitan je odlično počeo meč, u drugoj polovini uvodne donice stigli su nadomak dvocifrenog plusa (13:5, 7. minut), ali su košarkaši Trenta brzo uhvatili rezultatski priključak i potom u drugoj četvrtini napravili potpuni preokret.

Kada su domaći serijom 8:0 na otvaranju trećeg perioda poveli 41:30 delovalo je da su uspeli da prelome rivala, koji je u završnici pretposlednjeg i na početku poslednjeg kvartala vezao pet trojki i poveo 48:47.

Ipak, Trento je imao spreman odgovor, Maje i Vilijams su pogurali italijanski tim u momentima kada se rešavalo pitanje pobednika, koji je odučen serijom 14:2 italijanskog tima u završnih pet minuta meča.

Maje je postigao 15 poena u pobedničkom timu, dok su po 12 ubacili Vilijams, Brauni i Morgan. Kod gostiju jedini s dvocifrenim košgeterskim učinkom bili su Mičineu i Pino sa po 11 poena.

U drugom meču današnjeg programa Monako je na svom parketu bio ubedljiv protiv Huventuda, koji je takođe u 4. kolu doživeo prvi neuspeh u top 16 fazi – 97:82 (22:23, 24:22, 22:13, 29:24).