Srbija krenula porazom protiv Hrvatske: Gojo bolji od Lajovića, odluka pada na Novaku!

03.12.2021

17:13

0

Autor: Milan Nastić

Duci izgubio od Borna sa 2:1, sledeći meč igra Đoković protiv Čilića

profimedia-0645902677 - Copyright Profimedia

Teniseri Srbije krenuli su porazom protiv Hrvatske. Borna Gojo je bio bolji od Dušana Lajovića sa 2:1 (6:4, 3:6, 6:2).

Duci jednostavno nije iskorstio veliku šansu da donese prvi poen Srbiji, jer je izgubio od 279. igrača na ATP listi, na iznenađenje svih.

Očekivalo se da će naš igrač doneti prvi poen Srbiji, ali Gojo nije tako milsio, posle Sonega pobedio je još jednog igrača iz prvih 50. i tako doneo važan poen za svoju zemlju za plasman u finale Dejvis kupa.

Što se tiče samog meča, videlo se da će biti ovo izuzetno težak duel za Lajovića.

Gojo je već na startu meča napravio brejk, i njega je uspeo da zadrži do kraja prvog seta.

U drugom mnogo bolja igra našeg igrača, iako je ponovo hrvatski teniser imao brejk prednosti, Duci serijom od četiri gema zaredom uspeva da stigne do izjednačenja.

Odluka je pala u trećem setu, u kojem je mnogo bolje krenuo Gojo, ostvario dva brejka prednosti , i na kraju zasluženo osvojio prvi poen za hrvatsku selekciju.

2:6 - KRAJ!

2:5 - Duci osvojio svoj drugi gem. Gojo servira za meč!

1:5 - Hrvatska blizu da osvoji prvi poen u polufinalu. Lajović servira za ostanak.

1:4 - Lajović napokon osvaja prvi gem u trećem setu. Nada još postoji, iako ima dva gema minusa.

0:4 - Kako sada stvari stroje, Hrvatska će povesti sa 1:0, jer Duci igra totalno van sebe, a Gojo to koristi na najbolji mogući način.

0:3 - Ovo je neverovatno, Duci nikako da se vrati u ritam. Veliki broj grešaka, i Gojo sada ima prednosti dva gema.

0:2 - Sve teža situacija za Lajovića. Gojo održava prednost gema.

0:1 - Ovo nije dobro. Hrvat pravi brejk odmah na startu trećeg seta. Lajović u kontra ritmu.

POČETAK TREĆEG SETA

3:6 - Hrvatski teniser je osvojio drugi set. Odluka pada u trećem, imao je Duci svoje šanse, ali nij ih iskoristio.

3:5 - Duci bez većih problema osvojio svoj gem. Gojo servira za drugi set.

2:5 - Gojo sve bliža osvajanju drugog seta. Kako sada stvari stoje, odluka pada u trećem.

2:4 - Ponovo Hrvatska ima gem prednosti. Lajović je izgubio odlučujući poen dvostrukom servis greškom.

2:3 - Kakav meč igraju Lajović i Gojo. Srpski teniser kao i u prvom setu vraća brejk u petom setu.

1:3 - Mučio se i u ovom gemu lajović, ali je napokon uspeo da osvoji svoj servis u drugom setu. Ista situacija je bila i u prvom.

0:3 - ista meta, isto rastojanje kao u prvom setu. Identičan rezultat, nadamo se da će Lajović uspeti da se vrat.

0:2 - Kakav roler koster. Ponavlja se prviu set, Hrvat pravi prvi brejk u drugom setu. Biće ovo velika borba do kraja.

0:1 - Hrvat prekinuo seriju od četiri osvojena gema, i uzima prvi gem na početku drugog servisa.

POČETAK DRUGOG SETA:

6:4 - Bravo majstore. Srpski teniser osvaja četiri gema zaredom i stiže do prvog set.

5:4- Kakav preokret, Lajović oduzima još jedan brejk Hrvatu i stiže na gem od osvojanja prvog seta.

4:4 - Sve kreće od početka. Lajović uspeva da izjednači, nastavlja se borba za prvi set.

3:4 - Napokon Duci pravi brejk i vraća se u meč.

2:4 - Srpski teniser posle dosta mučenja uspeva da osvoji drug gem i tako ostao u igri za osvajanje prvog seta.

1:4 - Hrvatski teniser održava prednost gema. Siguran je na svoj servis Gojo.

1:3 - Napkon je Duci uspeo da osvoji gem na svoj servis, ali i dalje u zaostatku za jednim gemom. Idemo Lajoviću!

TSS/Neda Miletić

0:3 - Gore nije moglo da počne. Lajović i dalje bez osvojenog gema u prvom setu.

0:2 - Šok na startu za Srbiju. Hrvatski teniser pravoi brejk, iako je Duci imao 30:0, ali ni to nije bilo dovoljno.

0:1 - Borna je osvojio prvi gem na meču. Duci je odlično krenuo, imao 0:30, ali hrvatski teniser je uspeo da osvoji četiri poena zaredom i stigne do prvog gema.

Prvi na teren izlaze Dušan Lajović i Borna Gojo, a prvi servira hrvatski teniser.