Novak se samo malo mučio, a onda potpuno dominirao! Rival imao problema da osvoji poen, kamoli gem

06.10.2022

13:22

0

Još jedna briljantna partija Đokovića!

nole5 - Copyright Tanjug/AP

Još jedan sjajan meč Novaka Đokovića! Sada je pobedio Botika Van De Zandshulpa u dva seta, 6:3, 6:1 na turniru u Astani.

Protivnik mu je Karen Hačanov, koji je u tri seta pobedio Marina Čilića. Novak stalno pobeđuje Rusa, trenutno je 6:1 za njega u međusobnim susretima.

Ponovo je Novak bio brz i efikasan – prvi meč u Astani je dobio za 62 minuta, a danas za 71!

Ne treba zaboraviti da je Van De Zandshulp 34. na ATP listi i to s razlogom. On je sjajno servirao na početku, ali protivnik mu je skoro sigurno najbolji teniser svih vremena, koji je lako "pregrmeo" prvih nekoliko gemova, a spasio je i brejk loptu u petom setu.

Posle toga smo videli medicinski tajm-aut i to je, ispostavilo se, Đokoviću bio najveći problem na terenu danas. U pitanju je bio palac na ruci, odnosno sa noktom.

E, posle toga je napravio brejk, a onda je na svom servisu spasio još jednu brejk loptu i došao do 5:2, da bi prvi set rešio sa 6:3.

Đoković je u drugom setu prosto ubacio u višu brzinu i napravio brejk već u trećem setu. Pa onda još jedan u petom, da bi Botik pokazao zube tako što je u šestom došao do brejk lopte, ali je Novak to odbranio i "častio" rivala još jednim brejkom, ovog puta za pobedu – 6:1.

Još jedna sjajna partija. Đoković je delovao sveže i odmorno, što i nije iznenađenje, jer nije igrao tri meseca pre toga, a sada je pokazao ne samo da je ubedljivo najveći favorit za osvajanje ovog turnira, već i svakog sledećeg.

Ako bude zadržao ovakvu svežinu, uz poznati kvalitet igre, prosto ne postoji niko ko bi mu se suprotstavio.

6:1 - Samo je jedan poen uzeo Botik na svom servisu, a Đoković pravi novi brejk: gem, set i meč!

5:1 - "Živ" je Botik, solidno je namučio Đokovića, imao je brejk loptu, ali… Samo malo kontrole i jedan as doneli su Novaku peti gem. Sada je na servis gem od trijumfa.

4:1 - Opet brejk! Imao je Botik probleme da osvoji poen, kamoli gem.

3:1 - Sa nulom osvaja Novak svoj servis-gem.

2:1 - Evo brejka! Već u trećem gemu je oduzeo servis rivalu, a ima i set predonosti. U potpunoj je kontroli Đoković.

1:1 - Izjednačio je Novak bez muke.

0:1 - Holanđanin osvoja prvi gem drugog seta. Presudio je odličan servis, nastavlja se borba.

Kraj prvog seta:

6:3 - Sad se lakše diše. Bilo je dosta mučenja, obojica tenisera su odigrali odlično prvi set, ali za nijansu je bio bolji naš igrač.

5:3 - De Zanshulp lako osvojio svoj gem, a sada Novak servira za osvajanje prvog seta.

5:2 - Ma, tako je majstore. Mučio se Đoković, čak je Holanđanin i imao brejk loptu, ali se Nole izvukao. Deli ga još jedan gem do prvog seta.

4:2 - Nije moglo bolje. Novak napravio brejk, čekao je svoju šansu i iskoristio. tako se igra protiv ovakvih tenisera.

Novak tražio medicinski tajm-aut. Ima neki problem sa noktom. Ali, vraća se na teren srpski teniser.

3:2 - Definitivno najteži gem za Novaka. Mučio se Nole, ali na kraju je uspeo da osvoji svoj servis.

2:2 - I dalje rezultatska klackalica. Svako je siguran na svom servisu, izgleda kao da se još zagrevaju.

2:1 - Munjevito je Novak osvojio drugi gem. Odlično ga je služio prvi servis, De Zandshlup je mogao samo da bude nemi posmatrač.

1:1 - Siguran na svom gemu bio je Holanđanin, odlično ga služio prvi servis, po čemu je on i prepoznatljiv.

1:0 - Tako je, majstore. Novak je bio siguran na startu meč i osvojio prvi gem. Nadamo se da će brzo doći do brejka. Držimo fige.