Kakva ludnica: Novak posle totalnog preokreta stigao do polufinala Vimbldona!

16:21

0

Srpski teniseru neverovatnom meču pobedio Italijana sa 3:2

nole - Copyright Tanjug/(AP Photo/Alastair Grant)

Novak Đoković je pravi kralj. Nole je posle velikog preokreta i minusa od dva seta, uspeo da savlada Janika Sinera sa 3:2 (5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2) za tri sata i 39 minuta i tako obezbedi polufinale Vimbldona.

Šta reći posle današnjeg velikog trijumfa, jer malo ko je očekivao da će od ponora, uspeti da se podigne i savlada nezgodnog Italijana.

Novak je još jednom pokazao zašto je jedan od najboljih igrača svih vremena, ponovo je mentalno pokazao dominaciju.

Kad su svi videli poraz, tako nije mislio Srbin, koji je još jednom uspeo na najvećim teniskim turnirima da preokrene meč u svoju korist.

Definitivno, njegov odlazak u svlačionicu posle minusa od dva seta, pomoglo Novaku da se vrati u fokus, sa velikim samopuzdanjem je izašao na teren, i počeo da igra svoju igru.

Što se tiče samog meča, mislim da je suvišno pričati o setovima, sve se može svesti na to "Bravo Novače" za još jednu briljantnu partiju u kojoj si pokazao zašto ti se klanja ceo svet.

Naravno, tu je Đokoviću pomoglo i veliko tenisko isksutvo, jer u svojoj bogatoj karijeri je imao na desetine ovakvih okršaja, dok se kod mladog Italijana videlo da mu nedostaju takvi okršaji.

Nema dileme da će srpski teniser veoma brzo arhivirati ovaj meč, i da će se posvetiti polufinalu, ali pre toga će mu biti potrebno da se odmori posle rovovske borbe u duelu sa Italijanom.

Novak je još jednom pokazao dominaciju na Centralnom terenu, bez poraza je punh devet godina, a publika je znala da pozdravi još jedan trijumf trećeg igrača na ATP listi.

Kraj - Novak u polufinalnu Vimbldona!

5:2 - Da li je ovo kraj. Još jedan brejk prednosti za Novaka!

4:2 - Novak rutinski do novog gema. Sve je bliži trijumfu u izuzetno teškom meču.

3:2 - Siner siguran na svom servisu, bez izgubljenog poena do drugog gema.

3:1 - Potvrdio brejk, Nole je sve bliži pobedi u meču sa Sinerom. Za to mu je potrebno još tri gema.

2:1 - Ovo smo svi čekali. Novak do brejka u odlučujućem petom setu, sve je bliži polufinalu.

1:1 - Nole siguran na svom servisu.

0:1 - Siner osvojio početni gem u petom setu. Sledi velika borba u nastavku za plasman u polufinale Vimbldona.

Početak petog seta!

6:2 - Novak stiže do izjednačenja u meču. Odluka pada u petom setu.

5:2 - Italijan bez velike muke osvojio i drugi gem u četvrtom setu. Novak servira za izjednačenje u meču.

5:1 - Nole lako do novog gema na svom servisu. Dominira na terenu

4:1 - Siner osvaja prvi gem u četvrtom setu. Đoković se nije nešto umorio u ovom gemu.

4:0 - Novak osvaja i četvrti gem i to bez izgubljenog poena. Sve je bliži osvajanju četvrtog seta.

3:0 - Melje Novak, ima dva brejka prednosti u četvrtom setu. Sada je to onaj pravi Đoković.

2:0 - Đoković potvrdio brejk. Mnogo mu znači što je osvojio svoj servis.

1:0 - Brejk Novaka Đokovića već na startu četvrtog seta!

Početak četvrtog seta:

6:3 - To smo čekali. Novak se vraća u meč, osvaja treći set i nastavlja borbu za plasman u polufinale Vimbldona.

5:3 - Siner produžava treći set. Novak servira za osvajanje trećeg seta

5:2 - Novak se polako vraća u ritam. Na korak od osvajanja trećeg seta i smenjenja rezultata na 2:1.

4:2 - Siner siguran na svom servisu. Za Novaka izuzetno važan naredni gem.

4:1 - Novak napokon počeo da igra svoj prepoznatljivi tenis. Čak je tražio podršku od publike.

3:1 - BREJK! Ajmo Novače, ima nade. Đoković pravi brejk u trećem setu!

2:1 - Đoković uspeva da osvoji svoj gem. Definitivno ne liči na sebe, kao da nije fizički prisutan na meču.

1:1 - Imao je Novak šansu da napravi brejk, ali Siner igra odličan tenis. Nije dobro.

1:0 - Novak osvaja prvi gem trećeg seta. Ne da se srpski teniser i dalje veruje u totalni preokret.

Početak trećeg seta!

2:6 - Novak pred ispadanjem. Siner osvaja i drugi set i sve je bliži plasmanu u polufinale Vimbldona.

2:5 - Nemoćan Nole, Đoković pred izgubljenim setom. Totalno se ugasio.

2:4 - Siner održava prednost brejk u odnosu na Đokovića.

2:3 - Dobro je, Nole smanjuje prednost Sinera. Napokon osvaja gem. Da li se to Novak vraća u igru?

1:3 - Đoković u ozbiljnim problemima. Totalno je van ritma, Siner dominira u meču!

1:2 - Novak definitivno ne liči na sebe. Siner pravi brejk i na početku drugog seta.

1:1 - Siguran i Siner na početku drugog seta. Osvojio gem bez izgubljenog poena.

1:0 - Novak se brzo vratio u igru. Osvoji prvi gem u drugom setu.

Početak drugog seta!

5:7 - Šok, Đoković izgubio prvi set. Totalni preokret Italijana.

5:6 - Ovo baš nije dobro. Siner pravi još jedan brejk, Novak u nezavidnoj situaciji.

5:5 - Odličan servis Italijana doveo je do novog izjednačenja. Sledi uzbudljiva završnica prvog seta.

5:4 - Bilo čupavo, Novak se izvukao. Đoković prekinuo seriju od tri osvojena gema Sinera.

4:4 - Italijan se totalno vratio u meč. Nema dileme da nas čeka uzbudljiva zavrnica prvog seta.

4:3 - Ovo baš nije trebalo. Siner u nezgodnom trenutku pravi brejk i vraća meč na početak.

4:2 - Imao je šansu da Novak ostvari još jedan brejk, ali odlični servisi Italijana su mu pomogli da stigne do drugog gema.

4:1 - Ide sve kako treba. Novak pleše na Centralnom terenu. Dominira protiv Sinera na početku meča.

3:1 - Siner stiže do prvog gema. Italijan bez velikih problema osvojio svoj servis.

3:0 - Potvrda brejka. ide sve prema planu. Novak dominira.

2:0 - BREJK! Tako je majstore, Novak već oduzima gem Sineru i pokazuje ko je gazda na Centralnom terenu.

1:0 - Nije moglo lakše na početku meča. Novak bez izgubljenog poena osvaja svoj servis.