Srbija ostala bez predstavnika u Monte Karlu: Fonjini jači od Krajinovića

0

Autor: Milan Nastić

Italijan slavio protiv Srbina sa 2:0

Copyright Profimedia.rs

Srbija je ostala bez predstavnika u Monte Karlu. Poslednji koji je ispao sa ovog Mastersa je Filip Krajinović koji je poražen od Fabija Fonjinija sa 2:0 (6:2, 7:6) u trećem kolu ovog prestižnog turnira.

Italijan je odlično krenuo ovaj meč, bio je dominantan pre svega u prvom setu, koji je bez većih problema osvojio rezultatom 6:2.

Mnogo bolja igra Krajinovića u drugom, odmah pravi brejk, odlično igra, vratio se u ritam, čak poveo sa 5:2, ali ni to mu nije bilo dovoljno da osvoji taj set.

Nakon toga slede neke neshvatljive greške našeg igrača, to je Fonjini iskoristio uspeo da izjednači na 5:5.

I posle toga Fića je imao priliku da produži ovaj duel, poveo je sa 6:5, čak imao i 30:0, ali očigledno da ni to nije bilo dovoljno.

Ponovo je zaređao sa grešakama, pre svega na forhendu, što je iskoristio Fonjini i stigao do pobede.