29.04.2021

16:10

0

Superliga ulazi u završnicu, a broba za opstanak u centru pažnje

Fudbaleri Javora napravili su važan korak u borbi za opstanak u Superligi, jer su u meču sa Spartakom u Subotici uspeli da slave pobedu rezultatom 0:2. Uvodni minuti utakmice prošli su u znaku bolje igre gostiju iz Ivanjice, ali su najbolje prilike imali domaći preko Japanca Nobore Šimure koji je pogodio i prečku. Sredinom drugog poluvremena Andrej Ilić donosi vođstvo, da bi pobedu osigurao Luka Luković 15. golom u sezoni.

Napredak uspeo je da napravi preokret i da posle 1:0 za TSC u Senti dođe do trijumfa rezultatom 1:3. Metalac nije dozvolio ekipi Rada da mu važne bodove za opstanak odnese na Banjicu. Od starta su nametnuli ritam iz koga su došli golovi Stefana Cvetkovića u 6. i Prestiža u 32. minutu, da bi Cvetković drugim golom stavio tačku na ovaj duel u Gornjem Milanovcu.

Radnički je bio bolji od Inđije zahvaljujući pogocima Veljka Trifunovića u 14. i Petra Đuričkovića u 67. minutu.

Mačva – Radnik 0:5 (0:4)

Metalac – Rad 3:0 (2:0)

Radnički Niš – Inđija 2:0 (1:0)

Spartak – Javor 0:2 (0:0)

TSC – Napredak 1:3 (1:0)

Bačka – Zlatibor 0:1 (0:1)

Čukarički – Mladost 4:2 (1:0)

Novi Pazar – Voždovac 0:2 (0:2)