Srbija poražena, ali pred drugu fazu Svetskog prvenstva više brine povreda Jovane Kovačević

07.12.2021

19:20 >> 21:44

0

U narednu fazu Srbija prenosi dva boda

20210421ivSrbijaSlovacka26 - Copyright MN Press

Rukometašice Srbije poražene su u poslednjem meču grupne faze na Svetskom prvenstvu od Ruske rukometne federacije rezulatom 32:22 (15:9).

Na startu poslednjeg meča u grupi, istakle su se odbrane obe ekipe, a onda je Rusija stekla prednost. U prvih deset minuta viđena je ravnopravna borba na obe starne terena, te je rezultat bio u egalu, 4:4. Međutim, u desetom minutu, nesmotren potez pivota, Marije Petrović i udarac laktom u lice rivala, koštao je Srbiju crvenog kartona. Od tog trenutka, igra Rusije je bila na znatno višem novou, dok je naša ekipa nizala greške u napadu, što se odražavalo i na igru u odbrani.
Vezala je Srbija, preko Janjušević i Stoiljković nekoliko boljih akcija, a predvođena Kristinom Liščević i njenom dobrom organizacijom i uspela da preokrene, 9:8. Ali, usledio je odgovor Rusije i serija od 3:0. Taj niz nastavio se do kraja prvog poluvremena, a našem timu nije pomogla ni promena na golu, te je na pauzi rezulat bio 15:9 za Ruskinje.

Nakon pauze, Srbija je zaigrala nešto agresivnije, međutim, nivo igre rivala nije pao. Doduše, naša ekipa u nekim trenucima nije imala ni sreće, pa prednost rivala nije bila ispod osam golova.Sredinom poluvremena, zbog povrede je iz igre morala Jovana Kovačević, što je poremetilo nalet srpskog tima.

Radovala je igra mladih rukometašica Srbije u nastavku, Jovović i Lovrić se nisu preedavale, sigurna je bila i Radojević, ali je jedino pitanje do kraja meča bilo kojom razlikom će Ruskinje slaviti. Konačnih 32:22 za rivala na kraju je postavila Tamara Radojević.

Sledeći rival Srbije, u novoj grupi biće Crna Gora, a taj duel na programu je 9. decembra.

Ranije danas, Poljska je opravdala ulogu favorita protiv Kameruna, slavila je sa 33:19, pa je poznat sastav još jedne grupe u glavnoj rundi. U njoj će igrati Francuska, Crna Gora, Slovenija, Rusija, Srbija i Poljska.

Blog uživo:

Drugo poluvreme:

60. minut - Radojević je postavila konačnih 22:32.

58. minut - U finišu su pogađale Jovović i Agbaba, ali je jedino pitanje bilo kojom razlikom će Rusija slaviti

54. minut - Pogodak Radojević je probudio našu ekipu, ali je rival držao nivo, pa je prednost bila u porastu

52. minut - Pokušaji Srbije okončani su zahvaljujući dobroj odbrani rivala, koji je pak u napadu bio naročito inspirisan, te su stigli i do dvocifrene prednosti, 17:27

46. minut - Lovrić sa krila prekida niz Rusije

44. minut - Zbog povrede iz igre je izašla upravo Jovana Kovačević, a Ruskinje su vratile +8

42. minut - Konačno i pogodak Kovačević! Nešto bolja igra naše ekipe

40. minut - Jovana Jovović je pravo osveženje, pokazala je to još jednim pogotkom, ovog puta sa parketa, ali pogađaju i Ruskinje

39. minut - Ruskinje čuvaju opasnu Jovanu Kovačević, dok je Jovović odmah po ulasku na teren bila precizna, 12:20

38. minut - Srbija u pojedinim situacijama i nema sreće. Stamenić je pogodila okvir gola, a Graovac je na drugoj strani upisala drugu odbranu

35. minut - Vratila se Kocić, a sada Srbija ima čak dva igrača više. Odmah je Radojević bila precizna, 11:19

33. minut - Konačno pogodak! Stoiljković je šutirala snažno, ali ubrzo Srbija ostaje bez Kocić na dva minuta

31. minut - Srbija greši u napadu, pa Ruskinje nastavljaju seriju

Prvo poluvreme:

29. minut - Novi pogodak za Rusiju, 9:15

28. minut - Prazni minuti Srbije se nastavljaju, Ruskinje sve agresivnije, 9:14

25. minut - Na golu Srbije sada je Kristina Graovac, prva intervencija već u prvoj akciji. Kovačević je ponovo isključena na dva minuta, serija Rusije se nastavlja, 9:12

24. minut - Serija Rusije od 3:0, Bregar je tražio tajm-aut, koji je potom zbog prigovora dobio žuti karton

22. minut - Stamenić i Liščević su kombinovale cepelin, ali su sudije umesto gola svirale pasivan napad, Ruskinje su odmah odgovorile, 9:10

20. minut - Faul sa dve ruke i Kovačević je na klupi na dva minuta, Srbija se brani sa igračem manje, 9:9

19. minut - Liščević se razigrala, te je na krilu pronašla Stamenić, a ona pogodila za preokret Srbije, 9:8

17. minut - Stoiljković, pa Liščević i Srbija je u egalu. Srednji bek je kroz snažnu odbranu rivala pokazao da je povreda prošlost.

15. minut - Seriju rivala prekinula je Ana Kojić sa krila! Ali, Ruskinje vraćaju +2

13. minut - Greške u napadu, koštale su Srbiju golova, Risović se nije previše pitala, 5:7

11. minut - Srećom, Rusija nije iskoristila  igrača više u orvim napadima. Najpre okvir gola, pa potom veliki promašaj Fomine, u momentu dok je bio prazan gol. Na drugoj strani, kapiten Stoiljković donosi 5:5

10. minut - Desni lakat u lice rivalke na ivici kaznenog prostora doneo je crveni karton Mariji Petrović

9. minut - Igra se gol za golom, Srbiju i danas predvode Janjušević i Stoiljković, 4:4

8. minut - Blok Ruskinja je ublažio šut Stoiljković, na drugoj strani kontra i Rusija vodi 2:3

6. minut - Radojević je proigrala Petrović na pivotu, 2:2, snažan otpor favoritu!

5. minut - Sedmerac nakon prekršaja nad Jovanom Stoiljković realozovala je Radojević, 1:1, ali su Ruskinje ponovo probile po sredini, za novu prednost

4. minut - Ruskinje prve stižu do pogotka, 0:1

3. minut - Odlične odbrane na obe strane