Ne pomažu penal i igrač više, Reding poražen od poslednjeplasiranog tima Čempionšipa

23.02.2021

23:23

0

Izabranici Veljka Paunovića ugrozili i plej-of poziciju

Copyright Profimedia

Od borbe za direktan plasman u Premijer ligu, fudbaleri Redinga su za samo nekoliko nedelja došli u situaciju da moraju da čuvaju mesto koje po završetku ligaškog dela sezone vodi u plej-of za prelazak u elitni rang engleskog fudbala.

Izabranici Veljka Paunovića dožviveli su veoma neugodan poraz na gostovanju od poslednjeplasiranog tima Čempionšipa Vikomba (1:0), iako su imali penal i igrača više poslednjih dvadesetak minuta meča.

Trenutak odluke dogodio se početkom drugog poluvremena. Napad domaćina je dugo trajao, fudbaleri Vikomba kružili su oko kaznenog prostora Redinga tražeći “pukoptinu” u njihovoj odbrani… Našli su je uz malu pomoć golmana Paunovićevog tima, koji se nije najbolje snašao u gužvi koja se stvorila u petercu.

Gosti su u 70. minutu imali priliku da sa bele tačke dođu do izjednačenja, ali je Lukas Žoao pogodio prečku, a 15 minuta kansije ni domaćin nije iskoristio udarac sa 11 metara, koji bi im omogućio znatno mirniju završnicu duela.