Lajović je noćna mora za Hačanova: Srbin ubedljivo do trećeg kola Hamburga

24.09.2020

11:59

0

Dušan ni u petom međusobnom duelu nije izgubio set protiv Rusa

Malo više od sat vremena bilo je potrebno Dušanu Lajoviću da se plasira u četvrtfinale turnira u Hamburgu.

Srpski teniser je u drugom kolu samo potvrdio dominaciju protiv Rusa Karena Hačanova, koji ni u petom međusobnom duelu s Lajovićem nije uspeo da osvoji ni set – 2:0 (6:1, 6:2).

Posle prvog seta koji je dominantno pripao 24. teniseru sveta, uz dva brejka, drugi deo igre je, iako je rezultatski ubedljivo završen u korist Lajovića, bio znatno zanimljiviji.

U prvih pet gemova nijedan teniser nije uspeo da odbrani servis, a kada je posle prvog osvojenog servis gema u drugom setu, i šesti put u duelu napravio brejk (5:2), bilo je jasno da će Srbin biti taj koji ostaje na turniru.

U borbi za polufinale, Lajović će se sastati sa boljim iz duela Pabla Kuevasa i Stefanosa Cicipasa.