Virtus se izvukao: Đorđević bolji od Čanka

20:20

0

Autor: M. Rogač

Ekipa iz Bolonje u trećoj četvrtini dodala gas i slavila protiv Lietkabelisa

Ekipe Monaka, Virtusa i Lokomotive ostvarile su pobede u grupi C na startu Evrokupa. U duelu naših trenera Aleksandar Đorđević je bio uspešniji od Nenada Čanka. Košarkaši Virtusa su i pored izostanka glavne uzdanice Miloša Teodosića slavili protiv Lietkabelisa – 76:61. Posle izjednačenog prvog poluvremena, tim iz Bolonje je dodao gas u trećoj četvrtini u kojoj je ostavio protivnika na samo tri postignuta poena.

Italijane je do trijumfa predvodio Avubu Abas sa 19 poena, a Đampalo Riči je dodao 12. Bivši reprezentativac Srbije Stefan Marković nije bio poenterski raspoložen, upisao je jedan poen, ali nije mnogo ni pokušavao (1-0 za tri). Posvetio se drugim segmentima igre pa je utakmicu završio sa sedam skokova i šest asistencija. U poraženom sastavu Kajl Vinales je dao 20 poena.

Lokomotiva Kubanj je posle slabijeg prvog poluvremena uspela da preokrene protiv Antverpena – 89:72, dok je Monako bio siguran protiv Andore 82:76.