Radonjićeva analiza: Sjajno prvo poluvreme, konfuzija u trećoj četvrtini i pokazani karakter na kraju

18.05.2021

20:51 >> 20:58

0

Trener crveno-belih pričao posle drugog trijumfa

Malo je nedostajalo da od gotovog naprave veresiju, ali su na kraju uspeli da se izvuku. Imala je Crvena zvezda prednost od 20 poena u jednom momentu (37:17) i onda je do samog kraja strepela. Budućnost je preokrenula, a onda je u triler završnici srpski tim stigao do trijumfa i vođstva od 2:0 u seriji (85:79).

Trener crveno-belih Dejan Radonjić je potom analizirao meč.

Ono što je u plej-ofu najvažnije jeste pobeda. Meč je okarakterisalo to što smo igrali u prvih 20 minuta sjajno, napadački smo bili verovatno i najbolji ove sezone, držali smo solidno i odbranu. Onda je usledila jedna izuzetno slaba treća deonica, konfuzija u napadu, odbrambeno ne onako kako treba definitivno. Budućnost je to iskoristila da preokrene i delovalo je da to ide u drugačijem pravcu na startu poslednjeg kvartala. Na kraju smo pokazali karakter, odigrali dobro na obe strane terena u zavšrnici pobedili – poručio je Radonjić u izjavi za „Arenu sport“.

Sada sledi put u Podgoricu na treću utakmicu koja se igra u „Morači“ u subotu (20.30h).

Najbitnije je sada da analiziramo meč, sutra ćemo odmoriti, pa ćemo pričati o onome što nas čeka tamo – jasan je Radonjić.