20:08

0

Autor: M. R.

Španski tim u poslednjoj deonici izvukao pobedu protiv Zenita - 75:71

Susret koji su obeležili preokreti na obe strane večeras u Sankt Peterburgu, završen je pobedom Real Madrida protiv Zenita – 75:71.

Madriđani su bili ubedljivi u prvoj četvrtini protiv Zenita, koju su dobili rezultatom – 24:13. Domaći su žestoko uzvratili u naredne dve deonice, pa su odlučujućih deset minuta dočekali sa vođstvom – 58:52. Međutim, Real je bio sigurniji u završnici, pa se u Madrid košarkaši vraćaju sa bodovima.

Pobednički tim je predvodio Valter Tavares sa 16 poena, dok je Gabrijel Dek postigao jedan manje. U poraženom sastavu najbolji je bio Kevin Pangos sa 14 poena i sedam asistencija. Pratio ga je Bili Beron sa 12 poena i tri uspešna dodavanja.

Real ima učinak od 17 pobeda i 11 poraza na šestoj poziciji, a Zenit je na osmom mestu sa 16-11. U narednom kolu Madriđani igraju sa Barselonom 11. marta, a ruski tim se dan ranije sastaje sa Olimpijakosom u Pireju.