Baskonija za „hiljadarku“, Avramovića i Cvetkovića koštala poslednja četvrtina protiv Kravića i Burgosa

15.11.2020

17:56 >> 18:27

0

Domaćini raspoloženi

Copyright Profimedia

Tri pobede domaćina u tri odigrane utakmice u ACB ligi i jedan momenat za istoriju. Tako su izgledala prva tri meča u najjačoj ligi Španije.

Baskonija je savladala Obradoiro – 80:74 (17:15, 17:21, 28:19, 18:19).

Ekipa Duška Ivanovića je tako ostvarila 1000. pobedu i ispisala nove stranice klupske istorije. Predvodio ih je Vildoza sa 19 poena i pet asistencija.

Unikaha je lako izašla na kraj sa Gipuskoom – 104:69 (31:18, 20:23, 22:16, 31:12). Podatak da je jedina prednost gostiju tokom meča bila 0:3 sve govori o toku utakmice.

Najefikasniji bili su Brizuela (16, 4as) i Alonso (15, 3sk).

Srpski tandem u Estudijantesu je doživeo i treći uzastopni poraz. Burgos i Dejan Kravić su izašli kao pobednici – 91:71 (23:17, 15:21, 22:16, 31:17).

Izgledalo je da će meč biti neizvestan, pošto je u poslednji kvartal Burgos ušao sa svega šest poena prednosti (60:54). Tada je usledila velika serija domaćina 11:1 kojom je sve bilo rešeno (71:55).

U pobedničkom timu je najbolji bio Rivero (20, 7sk), Dejan Kravić je dodao pet poena, uz četiri skoka i dve asistencije. Na drugoj strani je Aleksa Avramović dao 14, a Aleksandar Cvetković je dodao 11 poena.