Uvek je dobro videti ih opet: Zvezda trojkama rešila Cibonu u 10. kolu AdmiralBet ABA liga

18:09

0

Rutinski trijumf crveno-belih i povratak na čelo tabele regionalnog takmičenja

123 - Copyright Photo: AdmiralBet ABA League/Dragana Stjepanovic

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cibonu sa 86:72 (15:17, 25:14, 23:23, 23:18) u 9. kou AmdiralBet ABA lige.

U utakmici bez nekog preteranog ritam crveno-beli su rutinski odradili posao i trijumfom se vratili na deobu prvog mesta na tabeli.

Kada je škripalo u prvom poluvremenu, aktulenog šampiona pokrenuo je Ostin Holins, odličnom igrom i u odbrani i u napadu. Tada je, iako možda ne rezultatski, slomio otpor rivala i pokazao mu ko je kvalitetniji.

Pokušavali su košarkaši Cibone da se vrate u meč, uspevali da priđu veoma blizu, ali se pitanje pobednika ipak nije dovodilo u pitanje.

Tekstualni prenos meča mogli ste, iz minuta u minut, da pratite na portalu 24sedam.

Igrači oba tima su na parketu, odrađuju zagrevanje pred susret. Na pola sata pre početka duela tribine prilično prazne, ali imajući u vidu gužve u Beogradu, za očekivati je da uskor budu popunjenije.

Startna petorka Crvene zvezde: Lazarević, Volters, Lazić, Marković, Kuzmić.

Startna petorka Cibone: Prkačin, Gegić, Gnjidić, Branković, Drežnjak.

Pred početak meča održan je minut ćutanja u čast preminulog srpskog košarkaša Stevana Jelovca.

PRVA ČETVRINA:

2:0 - Po proverenom receptu Zvezda spušta loptu na Kuzmića. Cibona promašila dve trojke, crveno-beli jednu. I jedni i drugi promašili po dva šuta za tri poena. Spor početak, igra se već dva i po minuta.

5:0 - Nejt Volters pogađa trojku.

5:2 - Posle četiri i po minuta Prkačin postiže prve poene za goste.

8:6 - Dva plus jedan Luke Mitrovića, Nejt Rivers ubacuje, a Prkačin iz kontre budi Cibonu.

8:10 - Gnjidić izjednačuje, a Prkačin sa penala donosi prvo vođstvo gostima. Brojne greške crveno-belih, trener Dejan Radonjić menja igrače.

11:12 - Seriju Cibone od 10:0, trojkom prekida Nikola Ivanović.

15:17 - Nikola Kalinić sa linije za slobodna bacanja pogađa oba puta za vođstvo Zvezde. Gnjidić uz zvuk sirene šutira za tri poena, Dobrić pravi faul i omogućava gostima prednost posle prvih deset minuta.

DRUGA ČETVRTINA:

19:19 - Ivanović promašuje trojku, ali Holins brutalno zakucava. Blokada, pa brza kontra koju Kalinić završava polaganjem. Opet smo na "nuli".

22:21 - Dejan Davidovac za tri i novo vođstvo Crvene zvezde. Cibona ispunila bonus posle samo tri minuta u drugoj četvrtini.

26:21 - Aktuleni šampion zategao odbranu u početnim minutima drugog dela igre, a proradio je i napad. Serija Zvezde od 7:0.

31:21 - Ostin Holins jednostavno brlijira. Zvezdina serija 12:0 zahvaljujući fenomenalnom Amerikancu.

33:23 . Posle četiri minuta bez poena gostiju pogađa Prkačin.

35:27 - Prva trojka Cibone iz devetog pokušaja, Prkačin u seriji.

40:28 - Serija promašenih zicera crveno-belih u jednom napadu, koji Volters završava trojkom.

40:31 - Dobrić pretrčao ceo teren za četiri sekunde i polaganjem postigao koša, ali su ga sudije poništile jer je vreme isteklo. Na poluvremenu solidnih plus 9 za crveno-bele.

TREĆA ČETVRTINA:

43:31 - Gde je stao, tu je i nastavio. Holins trojkom otvara drugo poluvreme, prvi je dvocifreni u redovima crveno-belih.

43:40 - Ponovo su igrači domaćeg tima ispai iz ritma u napadu. Kuzimć promašio četiri bacanja zaredom, a Radonjić zaradio tehničku grešku.

46:40 - Upalilo je! Kalinić trojkom smiruje goste.

51:42 - Nova trojka Kalinića, stvari se vraćaju na svoje mesto. Crveno-beli u problemu sa penala, promašili svih pet u trećoj četvrtini.

52:45 - Konačno pogodak sa penala, Stefan Marković ubacio jedno bacajne od četiri! Gegić na drugoj strani pogađa daleku trojku.

60:48 - Možda slobodna bacanja ne idu, ali je šut za tri poena sjajan. Ivanović i Holins vraćaju Zvezdu na maksimalnih plus 12.

63:54 - Pogađa i Nakić za tri poena, ali je nišan namestio i Dobrić. Ostalo je još deset minuta, crveno-beli održavaju pristojnu prednost i odbijaju nalete gostiju.

ČETVRTA ČETVRTINA:

69:56 - Dvocifren i Ivanović. Mitrović pogađa za najveću prednost crveno-belih.

74:58 - Kalinić postiže 15. poen, uz samo jedan promašaj iz igre, a Zvezda ide na plus 16.

74:63 - Radonjić tajm-autom želi da preseče seriju rivala. Igra se prilično konfuzno na obe strane.

77:67 - Još tri minuta.

82:72 - Dobrić trojkom i Ivanović sa penala uvode meč u laganu završnicu. Rivers vraća trojku, opet je deset razlike. Minut je do kraja.

86:72 - Ivanović sa penala stavlja tačku na ovaj meč. Rutinska pobeda Zvezde.