Košmarni poraz Srbije! Pešićevi Orlovi vodili skoro sve vreme i poklonili Belgiji pobedu

28.11.2021

13:49

0

Prvi poraz u kvalifikacijama za Mundobasket - Srbi sami sebe pobedili

viber_image_2021-11-28_15-52-53-444 - Copyright KSS

Srbija je pretrpela prvi poraz u kvalifikacijama. Orlovi su skoro sve vreme vodili u Belgiji, koja je velikom serijom u poslednjoj četvrtini preokrenula meč i pobedila.

Belgija - Srbija 73:69 (13:21, 16:20, 25:22, 19:6)

Belgija je vodila u početku samo 2:0 i 4:2, a sve ostalo je bila Srbija - do samog kraja meča. Početkom poslednje četvrtine nastao je kratki prekid kada je u hali nestalo svetla, a posle toga je na terenu postojao samo jedan tim.

Srbija je poslednju četvrtinu izgubila 19:6 i tako domaćinu omogućila veliki preokret i neočekivanu pobedu.

A pre toga nije delovalo tako. Štaviše, delovalo je bolje nego pre tri dana protiv Letonije. Belgija je bila dobro "skenirana", "orlovi" su igrali kako treba na oba kraja terena, Pešić je dobro reagovao, Avramović i Teodosić su rešetali… A onda je došlo do potpunog pomračenja u završnih 10 minuta.

Domaćin je tada krenuo u potpunu ofanzivu, raspucao se Van Rosum, a Srbija je delovala bezidejno i pogubljeno. U napadu su zaustavljeni Teodosić, Avramović i Petrušev, a niko drugi nije uspeo da preuzme odgovornost, tako da se prednost topila.

Malo i neodgovorno su tada igrali Pešićevi izabranici, kao da nisu ozbiljno shvatili situaciju, nego su hteli što pre da vrate prednost u poslednja četiri minuta. To im se obilo o glavu.

Na drugoj strani su rešetali Van Rosom, Bako i Mvema i sasvim zasluženo pobedila na kraju, mora se priznati.

Nema mesta panici, doduše, ima još 10 utakmica do kraja kvalifikacija, tako da je ovo idealan podsetnik šta sve može da se desi u ovakvim kvalifikacijama.

Belgija: Žile 5, Liber 5, Mvema 11, 6sk, Obasoan 10, Van Rosom 20, 4sk, 3as, Akjazili 2, Bako 14, 11sk, Delaliju, Kestelot, Seron, Van Vlit, Vanvejn 6.

Srbija: Avramović 19, 4sk, Dangubić 5, 6sk, Jagodić-Kuridža 5, 4sk, Teodosić 14, 8as, Zagorac 2, Jović, Koprivica, Novak, Petrušev 16, Radanov, Ristić 8, 6sk, Trifunović.

Kvalifikacije za Mundobasket, 2. kolo:

Grupa A:

Nedelja:

Belgija - Srbija 73:69

Ponedeljak:

Letonija - Slovačka (18.00)

Reprezentacija Srbije će naredni meč igrati 25. februara protiv Slovačke u Beogradu, a onda i tri dana kasnije protiv istog rivala u gostima.

40. minut: Još 11 sekundi do kraja. Van Rosom je na liniji za slobodna bacanja, ali pre toga tajm-aut Pešića.

40. minut: Petrušev pogađa za izjednačenje, a onda Van Rosom daje trojku. 72:69. Poslednji minut

39. minut: Mvema je pogodio trojku i Belgija ima dva poena prednosti - 69:67. Dangubić je šutirao trojku i promašio, a onda MJK pravi faul u napadu. Sada nepotrebno brzanje.

38. minut: Petrušev konačno daje koš, ali posle dobre odbrane Srbije pravi faul u napadu.

37. minut: Mvema daje koš i Belgija vodi! 66:65 Mi smo i dalje na samo dva poena u četvrtini.

36. minut: Van Rosom rešeta! Srbija je potpuno stala u napadu 64:65

35. minut: Belgija je u četvrtoj četvrtini napravila seriju 8:2 i prišla na samo posed zaostatka. Pešić reaguje tajm-autom - 62:65

34. minut: Konačno poeni u poslednjoj četvrtini - Bako, Zagorac, pa opet Bako. 58:65

Nastavljen je meč!

Košarkaši se sada zagrevaju. Nešto je svetlije u hali, nastaviće se utakmica uskoro.

Traje prekid. Publika se dobro zabavlja i pleše uz muziku sa razglasa, a dobar deo njih je upalio svetla na telefonima. Atmosfera je dobra, ali se i dalje ne igra.

31. minut: Nestalo je svetlo u hali u Monsu! Utakmica je prekinuta.

Kraj treće četvrtine, 54:63

Avramović ima 19 poena, Teodosić 14, Petrušev 12.

29. minut: Dangubić daje trojku i vraća prednost iz prvog poluzvremena - 49:61. Ipak, Žile uzvraća, a onda i Teodosić prolazi - 52:63

28. minut: Posle tajm-auta Srbija je nastavila da pogađa, najviše i dalje ispod koša. Odbijen je napad Belgijanaca - 49:58

25. minut: Avramović prekida sušu, ali Van Rosom daje još jednu trojku za 41:43. Posle toga Avramović daje koš iz kontre. Obasoan pogađa, a onda i Petrušev sa penala - 43:49.

23. minut: Srbija je i dalje bez poena u drugom poluvremenu. Belgija pravi seriju 9:0 i potpuno prilazi . 38:41

21. minut: Bako daje dva bacanja i to su prvi poeni u drugom poluvremenu. 31:41

U selekciji Srbije najafekasniji je Avramović sa 13 poena, Petrušev 10 Teodosić 9. Jagodić Kuridža postigao je 5 poena, a Ristić 4.

Kod Belgijanaca je najefikasniji Obasoan sa 7 poena, dok je Vanvejn dao 6.

Kraj prvog poluvremena, 29:41

Teodosić postiže trojku preko ruke za kraj poluvremena - 29:41

20. minut: Mvema postiže trojku za 27:36, Pešić traži tajm-aut.

18. minut: Avramović daje svoju prvu trojku! Na drugoj strani pogađa Bako - 24:36.

17. minut: Sjajni Avramović daje oba bacanja, a onda krade loptu prilikom izvođenja i daje još jedan koš! To je njegovih 10 poena do sada. 20:33

17. minut: Prekidaju MJK i Avramović nalet Belgije i dolaze na kratko do najveće prednosti na meču 18:29. Ipak, Belgijanci se vraćaju. MJK i Petrušev odlično deluju na terenu, imaju sigurnost i kontrolu na oba kraja terena. Srbija još nije izašla iz bonusa. 20:29

14. minut: Srbija tri minuta nije postigla koš, a Belgija je prišla na 18:23. Ristić konačno daje koš posle skoro četiri minuta - 18:25

13. minut: Dugo stoji rezultat 13:23, Petrušev deli i rampe, Srbija igra dobru odbranu, ali malo je brzopleta u napadu. Bako prekida "sušu" i daje prve poene za Belgiju u drugoj četvrtini - 15:23

11. minut: Petrušev pogađa uz faul, ali ne koristi dodatno bacanje. Ipak, Srbija ima dvocifrenu prednost - 13:23. Belgija nema rešenja za naše visoke igrače.

Kraj prve četvrtine - 13:21

Završila se prva četvrtina, Srbija je dobro počela i stekla je lepu prednost.

9. minut: Teodosić pogađa još jednu trojku! Srbija je otišla na osam poena prednosti, Belgija odlazi na tajm-aut.

8. minut: Povela je Srbija 13:7, ali se Belgija brzo vratila do 11:13. Kapiten Teodosić pogađa trojku za 11:16

5. minut: Srbija je vodila 4:7, ali je Mvema postigao trojku za izjednačenje. Belgijanci uglavnom danas poentiraju iz prodora i pod košem. Avramović vraća prednost Srbiji. 7:9

2. Marko Jagodić Kuridža pogađa koš i dodatno bacanje, tako da Srbija stiže do prvog vođstva - 4:5

1. minut: Belgija je dobila prvi napad, poentirao je najbolji igrač Belgije Sem Van Rosom. Ristić uzvraća. 2:2

Startna petorka Belgije: Belgija: Bako, Žile, Mvema, Obasoan, Van Rosom.

Ovo je startna petorka Srbije: Radanov, Ristić, Jagodić-Kuridža, Avramović, Trifunović.

Klupa: Nikola Jović, Filip Petrušev, Miloš Teodosić, Balša Koprivica, Nemanja Dangubić, Rade Zagorac i Jovan Novak

Orlovi su završili zagrevanje, utakmica počinje za pola sata.