Partizan se osvetio Krki za ono iz prošle sezone, Koprivica pokazao crno-belima put kroz trnovito Novo Mesto (VIDEO)

17:30

0

Crno-beli se snašli u dvorani Leon Štukelj

kkpart-sc-248 - Copyright MN Press

Daleko da je Partizan odigrao neki spektakularan meč u dvorani Leon Štukelj, ali je bio dovoljno dobar da savlada Krku u okviru AdmiralBet ABA lige i vrati se na put pobeda. I to možda najviše zahvaljujući Balši Koprivici koji je odigrao jako dobar meč iz više aspekata i potvrdio uspon forme - 79:63!

Koprivica je završio meč sa 15 poena i četiri skoka, kao i dve asistencije. Ukupan indeks korisnosti - 16.

Prošle sezone Partizan je doživeo jedan od najtežih poraza u novijoj istoriji upravo u gostima protiv Krke (jedva 50 datih poena i ubedljiv poraz), ali se ovoga puta sa Željkom Obradovićem na klupi nije dao iznenaditi.

Utisak je da su crno-beli mogli značajno ranije da reše utakmicu, posebno zato što su vodili sa 23:11 već posle prve deonice. Međutim, ušli su kasnije u seriju grešaka i napravili su ih ukupno 18 što je previše. Ali, uprkos tome pobeda suštinski nijednog momenta nije dolazila u pitanje.

Pored Koprivice efikasni su bili i Smailagić sa 10, te Dalas Mur i Kevin Panter sa po devet datih poena. Kod domaćina je Rok Stipčević ubacio 15, a Tomas je dodao 13.

Takođe, treba reći da je Partizan dobio ovu utakmicu sa šutem za tri poena 4/14 (28,6%).

Bilo je dobrih poteza, istakli  su se blokada Matijasa Lesora i dobra zakucavanja Smailagića i Ledeja. Kada se sve sabere, vrlo bitna pobeda za Partizan koji je prekinuo niz poraza (od Mege i Turk Telekoma).

Crno-beli sada imaju skor 14-3 u AdmiralBet ABA ligi.

Krka - Partizan 63:79 (11:23, 19:16, 10:17, 23:23)
Dvorana: Leon Štukelj
Sudije: Denis Hadžić, Bojan Kruljac, Gordan Terlević

KRKA: Frenč 1, Stregar 4, Stipčević 15, Špan, Stavrov 6, Medved, Kosi 2, Lapornik 10p, 8sk, Lapornik M 10, Macura 2, Klobučar, Tomas 13

PARTIZAN: Kuruc 6, Panter 9, Ledej 4, Avramović 4, Koprivica 15, Dangubić 8, Smailagić 10p, 9sk, Mur 9, Glas 7, Lesor 5, Trifunović, Madar 2

AdmiralBet ABA liga - rezultati

Petak

Krka - Partizan 63:79
Split - Igokea 19.00
Borac - Zadar 21.00

Kraj utakmice!

Smailagić je zakucao u punom trku i tako verovatno overio pobedu Partizana - 73:63 za crno-bele.

POSLEDNJI MINUT - 63:71

39. minut - Mur je sa penala doneo prednost Partizanu od 71:60

39. minut - Kakvu je sada trojku pogodio Rok Stipčević! Sada je 60:69. Zove Obradović novi tajm-aut. Pre toga greška Mura. Mogli su crno-beli mirnije da privedu meč, ali i dalje imaju sigurnu prednost.

Poslednja dva minuta - 57:69

37. minut - Jako lepo zakucavanje Glasa na asistenciju Ledeja i Partizan vodi 67:51. A onda dve vezane trojke Lapornika - 57:67

36. minut - Koprivica nastavlja da teroriše Krku i da donosi dobre stvari za crno-bele. Zatim je Kuruc konačno šutirao za tri poena i - pogodio. Partizan vodi sa 65:49

34. minut - Partizan drži prednost, ima 13 razlike i samo bi sada neki čudan splet okolnosti mogao da odvoji crno-bele do važne pobede. Ali, evo Tomasa na polaganju - 48:59. Zatim ponovo dobar potez Glasa - 48:61

32. minut - Partizan sigurno drži prednost, ali Krka se ne predaje. Tomas je ubacio trojku i sada je 46:57. Potom i laki poeni Gregora Glasa - 46:59.

31. minut - Na otvaranju poslednje deonice Stavrov je pogodio trojku i malo smanjio razliku. Ostao je sam i pogodio. Potom odlična blokada Matijasa Lesora - 43:56

KRAJ TREĆE ČETVRTINE - 40:56

30. minut - Smailagić je ispravio promašaje saigrača i pogodio iz reketa. Mnogo skokova Partizana i poena ispod koša, zato Obradovićev sastav i vodi sa 40:54

28. minut - Dangubić je pogodio trojku i sada je Partizan pobegao na 38:52. Mogu crno-beli lakše da dišu.

26. minut - Serija slabih poteza košarkaša Partizana, Dangubić je promašio šut za tri poena i sada je 38:45. Ali Koprivica drži svoj tim u igri - 38:47

24. minut - Kuruc konstantno izbegava da šutne za tri poena i to je upropastilo poslednja dva napada crno-belih. Koprivica igra vrlo dobro i sada je uhvatio važan skok - 36:45

22. minut - Lapornik nastavlja da pogađa trojke, dok je Partizan na 2/10. Ali zato crno-beli pogađaju dobro iz reketa i vode 33:43. Pa onda trojka Stipčevića - 36:45

21. minut - Utakmica je nastavljena. Partizan je izgubio loptu, a onda je u narednom napadu Koprivica pogodio jedan šut iz okreta. Vrlo lep potez - 30:41

POLUVREME - 30:39

20. minut - Krka nastavlja da rešeta u šutu za tri poena i sada je samo sedam razlike. Potom i izgubljena lopta. Obradović negoduje kraj terena - 30:37. Potom poeni crno-belih.

17. minut - Sada je i Tomas pogodio trojku i spustio razliku ispod 10 poena, ali je Panter vratio na 35:24. Potom nastavljaju igrači Krke da pogađaju trojke, pogodio je Lapornik. A Panter pogađa za 37:27

16. minut - Lesor je sada pogodio dva penala, a onda je Kosi vratio poenima iz reketa - 19:31. Lapornik je pogodio dva slobodna bacanja i Partizan vodi 31:21. A onda i Lesor gubi loptu.

15. minut - Jako važni poeni Dalasa Mura, sada je pogodio trojku i odlepio Partizan na 29:14. Domaćin jako teško dolazi do poena. Sada je Lapornik to opovrgao i dao trojku - 17:29

13. minut - Evo sada dobre kontre i zakucavanja Ledeja na asistenciju Dangubića. Crno-beli su otišli na 15 poena prednosti - 11:26. Sada je Stipčević pogodio trojku i Obradović traži tajm-aut.

11. minut - Utakmica je nastavljena velikim promašajem Roka Stipčevića. Sada je u igri i Matijas Lesor. I odmah je fauliran. Pa tehnička Stipčeviću. Već posle 40 sekundi druge deonice Krka ima tri faula -11:24

KRAJ PRVE ČETVRTINE - 11:23, sigurna prednost Partizana

10. minut - Obradović je sada uveo malo iskusnije igrače, a Partizan i dalje vodi sa 21:11. Pre svega odbranom drži protivnika na distanci.

8. minut - Sa trojkom Dangubića Partizan je pobegao na 8:19. Serija 7:0. Uz došta loših poteza domaćina.

ABA liga/Krka/Drago Perko/kosarka.si

7. minut - Partizan za sada igra dobru odbranu i igra dobro u reketu. I to crno-belima za sada daje prednost - 5:12. Takođe i skok služi Partizan, ali zato Stipčević donosi poene Krki na nepostavljenu odbranu crno-belih. Onda još jedan koš Koprivice - 8:16

6. minut - Koprivica je raspoložen za igru, sada je pogodio uz faul Frenča - 5:10. Pa ona dobar ofanzivni skok Kuruca i poeni - 5:12

4. minut - Veoma lepo dodavanje Glasa za Koprivicu i usledilo je zakucavanje visokog košarkaša crno-belih. Na slobodna bacanja ide Kuruc  - 2:5. Zatim i zakucavanje Smailagića - 5:8

2. minut - Posle jedne greške Obradović nije bio zadovoljan. Potom greška Krke, pa je onda Kuruc fauliran. Zatim Glas ide hrabro na koš i fauliran je pa će i on ići na liniju za slobodna bacanja - 2:3

1. minut - Utakmica je počela, crno-beli traže prekid loših igara. Prvi napad ima Partizan. Lepa asistencija Madara do Koprivice koji je fauliran i ići će na slobodna bacanja. Bio je precizan oba puta - 2:2

- Dobro došli poštovani čitaoci 24sedam, u toku je predstavljanje igrača dve ekipe u Novom Mestu. Dvorana Leon Štukelj je prilično dobro ispunjena. Rade Zagorac preskače ovu utakmicu.