20:45

0

Izabranici Dejana Radonjića položili veliki ispit

nikola-kalinic-crvena-zvezda-mts-belgrade-eb21 - Copyright Euroleague

Košarkaši Crvene zvezde uspešno su pregurali još jedan evroligaški ispit. U dvorani "Mira i prijateljstva", u bratskom okršaju crveno-belih, izabranici Dejana Radonjića su savladali Olimpijakos i vratili se u borbu za mesto koje na kraju ligaškog dela sezone vodi u doigravanje - 76:72 (22:21, 15:15, 19:16, 20:20).

Drugi put ove sezone Zvezda je "uzela meru" Olimpijakosu i nanela mu prvi evroligaški poraz u njegovoj kući u tekućem izdanju elitnog takmičenja. Prikazali su crveno-beli neke stare boljke iz duela koje su u bliskoj prošlosti gubili na jednu loptu, međutim, večeras su bili na visini zadatka kada je bilo najpotrebnije i izborili se za trijumf kojim hvataju priključak u borbi za osmo mesto pred plej-of.

Olako je srpski i regionalni šampion u Atini u dva navrata ispuštao veliku prednost. Najpre dvocifrenu (20:10) u finišu prve deonice, a potom i plus osam u drugoj polovini trećeg kvartala (50:42). Ipak, kada se pobednik odlučivao, beogradski crveno-beli su podigli defanzivni zid i poenima Vajta, Mitrovića i Dobrića stigli do nedostižnih 74:67 pred završnih 50 sekundi duela.

Vezenkov je večeras bio gotovo nerešiva enigma za Radonjićev tim. Pogotovo na startu meča, kada je za manje od 11 minuta ubacio 12 poena. Ipak, osim Slukasa, izostala mu je značajnija podrška saigrača, a kada se odlučivao pobednik tandem Olimpijakosa je stigao umor, zbog čega je u odsudnim momentima duela izostala i realizacija.

S druge strane, Zvezda je maksimalno kažnjavala sve greške favorizovanog rivala. Čak osam ukradenih lopti u prvom poluvremenu poguralo je Radonjićev tim ka vođstvu prilikom odlaska na veliki odmor, da bi u trećoj (Lazić i Kalinić) i četvrtoj deonici (Ivanović) trojkama odbijali svaki pokušaj Olimpijakosa da se vrati u meč, ulivši saigračima veliku dozu samopouzdanja da u još jednoj neizvesnoj završnici dođu do trijumfa.

OLIMPIJAKOS: Vokap 4, Ejsi 3, Dorsi 6, Luntzis, Larencakis 8, Musa, Ikonomupulos, Fol 9, Slukas 13, Martin 2, Vezenkov 20, Žan-Šarl 2.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 4, Volters 9, Mitrović 6, Lazić 3, Kalinić 12, Dobrić 14, Holins 2, Ivanović 8, Marković, Vajt 8, Kuzmić 6, Cirbes 2.

EVROLIGA
Zenit - Anadolu Efes 76:67
Olimpijakos - Crvena zvezda 72:76
Barselona - Asvel 21.00
Makabi - Asvel (odloženo)

ČETVRTA ČETVRTINA

40. MINUT - Pred završna dva minuta četvrte deonice Zvezda vodi 70:67, posle poena Vajta i promašaja Slukasa za tri. Mitrović donosi Zvezdi velikih plus pet. Odbranili su se beogradski crveno-beli, a u kontri Dobrić zakucava. Zvezda ima ogromnih 74:67, 46.8 sekundi pre kraja. KRAJ! Velika pobeda Zvezde u Pireju - 76:72.

38. MINUT - Ponovo Olimpijakos lako i brzo topi veliku Zvezdinu prednost. Posle poena Vezenkova, Grci su u 37. minutu prišli na samo poen zaostatka. Radonjić traži minut odmora - 66:65, 37. minut. Laki i bitni poeni Kalinića, ali na drugoj strani Fal poentira posle skoka u napadu - 68:67, 38. minut.

36. MINUT - Na polovini četvrte četvrtine, posle poena Kalinića i Ivanovića (posle ukradene lopte) Zvezda vodi 65:57. Larencakis pogađa trojku posle tajm auta domaćina. Ivanović je polovičan s linije penala - 66:60, a potom Slukas poentira uz faul i pogađa dodatno bacanje - 66:63, 26. minut.

34. MINUT - Na trojku Ivanovića, polovičnim učinkom s linije penala i poenima iz floutera odgovara Slukas - 61:57, 34. minut. Zanimljivo, Zvezda je izašla iz bonusa posle manje od četiri minuta igre u četvrtom kvartalu.

32. MINUT - Dva napada promašuje Volters na startu četvrte deonice, ali srećom po crveno-bele i Vezenkov promašuje dve trojke na drugoj strani. Prve poene u četvrtom kvartalu postiže Mitrović - 58:52, 32. minut. Šesti put večeras crveno-beli prave faul iz primljen koš, srećom po njih Larencakis promšuje dodatno bacanje - 58:54, 22. minut.

TREĆA ČETVRTINA

30. MINUT - Nikola Kalinić pravi na ulasku u 29. minut faul u napadu, to mu je treća lična greška. Na kraju treće deonice, posle trojke Kalinića, Zvezda vodi 56:52.

28. MINUT - Nova trojka Saše Vezenkova, ovo je njegov 18. poena u dosadašnjem toku meča - 50:46, 27. minut. Radonjić traži minut odmora, ali ni to nije zaustavilo seriju domaćih, koju poenima iz prodora produžava Vokap. Lazić postižu veoma važnu trojku za Zvezdu - 53:48, 28. minut.

26. MINUT - Zvezda je u seriji 6:0 posle poena Kalinića, Voltersa i Kuzmića za 50:42 u 26. minutu meča. Slukas je polovičan s linije penala.

24. MINUT - Vezenkov je nezaustavljiv večeras. Posle dva ubačena bacanja Kuzmića i poena Voltersa, košarkaš Olimpijakosa je ubacio izuzetno važnu trojku za svoj tim - 44:42, 24. minut.

22. MINUT - Zvezda gubi dve lopte na startu treće deonice, a posle druge Larencakis u kontri poentira uz faul i pogađa dodatno bacanje. Dobrić ubacuje trojku i čuva Zvezdino vođstvo 40:39, 22. minut.

DRUGA ČETVRTINA

20. MINUT - Slukas poentira uz faul i pogađa dodatno bacanje i tako sprečava Zvezdu da napravi osetniju prednost - 37:36, 19. minut. Na kraju prvog poluvremena Zvezda vodi 37:36.

18. MINUT - Kvinsi Ejsi pogađa trojku za izjednačenje - 31:31. Radonjić traži još jedan minut odmora, posle kojeg Volters poentira iz prodora.  Pred završna dva minuta prvog poluvremena Zvezda vodi 35:33 posle poena Lazarevića.

16. MINUT - Seriju Zvezde 7:0 poenima na niskom postu prekida Žan Šarl - 29:28, 15. minut. Na isteku 16. minuta Zvezda vodi 31:28 posle poena Vajta u kontri.

14. MINUT - Posle više od minuta igre bez koša na obe strane, Holins u kontri poentira i poravnava rezultat - 26:26, 14. minut. Posle nesportske greške Žan Šarla, Kalinić promašuje dva slobodna bacanja. U dodatnom napadu Kalinić pogađa trojku. Zvezda ponovo vodi 29:26, 14. minut.

12. MINUT - Vezenkov je posle manje od 11 minuta igre na 12 postignutih poena. Drugi put je večeras kompletirao 2+1, a Olimpijakos povećava prednost posle poena Martina u kontri - 26:22, 11. minut. Grci su u seriji 16:2. Lep potez i poeni Luke Mitrovića na niskom postu - 26:24, 12. minut.

PRVA ČETVRTINA

10. MINUT - Za manje od 60 sekundi Olimpijakos pravi seriju 8:0 i ekspresno hvata rezultatski priključak - 20:18, 9. minut. Vezenkov pogađa trojku za vođstvo Olimpijakosa u završnici prve deonice - 21:20. Radonjić traži minut odmora. Na kraju prve deonice Zvezda vodi 22:21, posle poena Lazarevića.

8. MINUT - Posle poena Ivanovića sa poludistance Zvezda vodi 18:10 u 7. minutu. Beogradski crveno-beli su u seriji 10:0 za prvu dvocifrenu prednst na meču - 20:10, 8. minut. Fal poenima uz faul i ubačenim dodatnim bacanjem prekida, barem na kratko, nalet Zvezde.

6. MINUT - Razigrao se Ognjen Dobrić, vezao je sedam poena za Zvezdu, koja posle dva ubačena bacanja Kuzmića vodi 16:10 na isteku 6. minuta meča.

4. MINUT - Volters pogađa prvu trojku na meču. Zvezda posle dva i po minuta igre vodi 7:2. Vezenkov vraća trojku, potom poentiraju Dobrić sa jedne i Doris sa druge strane - 9:7, 4. minut.

2. MINUT - Prve poene na meču postiže Dorsi. Prvi koš za Zvezdu delo je Voltersa 2:2, a potom Vajt donosi prednost Zvezdi.

Zvezda meč počinje s petorkom Volters, Dobrić, Kalinić, Vajt i Kuzmić.