Sedam golova i pobeda Rimljana: Sergej i Lacio ne odustaju od LŠ (VIDEO)

14:12 >> 20:42

0

Odličan meč u italijanskoj prestonici

Copyright Tanjug/Fabrizio Corradetti/LaPresse via AP

Spektakularan meč u prvom terminu Serije A. Na „Olimpiku“ je sve „prštalo“, viđeno je čak sedam golova i na kraju je domaćin uspeo da odnese pobedu.

Lacio je savladao Đenovu – 4:3 (2:0).

Dva puta je delovalo da je sve gotovo, prvo kada su Korea (30. minut) i Imobile sa penala (43’) doneli prednost od 2:0. Marušić je u 47. autogolom pomogao gostima, ali su Alberto i Korea sa dva gola u 48. i 56. minutu doneli ogromnu prednost od 4:1. Nisu se gosti predali, za minut su dali dva gola. Prvo je Skamaka u 80. smanjio zaostata, da bi Šomurudov nekoliko desetina sekundi kasnije doneo pravu dramu. Ipak, Rimljani su uspeli da sačuvaju mrežu do kraja i da slave.

Sergej Milinković-Savić je igrao do 82. minuta, dok je Ivan Radovanović na drugoj strani zamenjen u 46. minutu.

Ovim trijumfom je Lacio ostao u šansi za plasman u Ligu šampiona, imaju 64 boda, pet manje od četvrtoplasiranog Milana, ali i meč manje. Đenova je 13. sa 36 bodova.