Mesi i Grizman izvukli Katalonce: Barselona preokretom najavila meč za titulu

21:06 >> 21:13

0

Situacija se zakuvava u Primeri

Copyright Tanjug/AP Photo/Alberto Saiz

Bolja uvertira od ove nije mogla. Sa tri osvojena boda su se donekle iskupili za kiks protiv Granade i najavili predstojeći derbi u Primeri.

Barselona je posle preokreta slavila u Valensiji – 2:3 (0:0).

Poveo je domaći tim u 50. minutu pošto je Paulista iskoristio grešku odbrane rivala. U 57. je Lato igrao rukom u kaznenom prostoru, Mesijev udarac sa “bele tačke” je odbranio Silesen, ali se Argentinac odmah uspeo da se ispravi i da zatrese mrežu. U 63. minutu je Grizman doneo vođstvo Kataloncima da bi Mesi u 69. sjajnim golom iz slobodnog udarca uvećao prednost (1:3). Delovalo je da će to biti dovoljno, ali je Soler u 83. minutu spektakularnim golom sa više od 25 metara vratio nadu Valensiji. Ipak, do kraja meča se rezultat nije menjao.

Uroš Račić je igrao do 79. minuta kada ga je zamenio Oliva.

Što se stanja na tabeli tiče Atletiko je prvi sa 76 bodova, Real i Barselona imaju po 74, a Sevilja 70 i meč manje. Za sledeći vikend su zakazana dva derbija koja bi mogla da reše dilemu oko šampiona. Barsa na svom stadionu dočekuje Atletiko, a Real u Madridu čeka Sevilju.