KRAJ: Siti u suzama, Čelsi je slavio u finalu Lige šampiona!

18:15 >> 21:02

0

Dva tima iz Engleske se bore za ušati pehar

Copyright Tanjug/Susana Vera/Pool via AP

Popularni „ušati pehar“ je završio u Engleskoj. Još pre početka meča se znalo da će jedan dva tima iz Premijer lige u Portu podići trofej namenjen prvaku Lige šampiona.

Sada je i ta dilema rešena. Čelsi je savladao Mančester siti na “Dragau” – 1:0 (1:0).

U odličnoj utakmici, sa mnogo šansi na obe strane i svega viđenog će Pep Gvardiola morati još da čeka na novi trofej u elitnom takmičenju, a još duže će to morati Siti koji ga nema u svojim vitrinama.

Sa druge strane “plavci” su stigli do drugog pehara, a Tomas Tuhel i njegovi izabranici su na ovaj način pokazale da ni kladionice nisu bile u pravu pošto su prednost dali “građanima“.

Dešavanja sa meča ste mogli da pratite na portalu „24sedam“.

90+7′ – KRAJ!

Gotovo je! Čelsi je prvak Evrope!

90+6′ – SREĆA ZA MENDIJA

Šut Vokera glavom, Mendi je ostao “ukopan”, gledao je let lopte koja je završila tik iznad prečke.

90′ – KRISTENSEN I VELIKI PRODUŽETAK

Kristensen je fenomenalnom intervencijom u petercu sprečio opasnost i blokirao šut Fodena. Potom je pomoćni sudija pokazao da će se igrati čak još  sedam minuta u Portugaliji!

88′ – KARTON ZA ŽESUSA

Nervozni Žesus je faulirao Haverca, Lahoz mu je odmah pokazao žuti karton.

85′ – MENDI SIGURAN

Promašio je Džejms loptu, Aguero je to pratio, centrirao je, ali je Mendi bio na pravom mestu da je uhvati i spreči opasnost.

80′ – UŠAO KOVAČIĆ

Posle duge pauze zbog povrede ušao je Kovačić. Zamenio je Maunta.

76′ – AGUERO NA TERENU

Poslao je Gvardiola svog džokera na teren. Aguero je zamenio Sterlinga.

Tanjug/David Ramos/Pool via AP

73′ – NESTVARAN PROMAŠAJ PULIŠIĆA

Moglo je sve da bude rešeno u 73. minutu. Haverc je vukao loptu, ostavio je za Pulišića koji je imao sjajnu priliku da stavi tačku na meč, poslao je loptu pored Edersona, ali i pored gola.

69′ – UKLIZAVANJE ZA SPAS

Sjajan potez Fernandinja, otvorio je prostor za Mareza koji je poslao oštar centaršut po zemlji, Aspilikueta je uklizavanjem sprečio gotovo siguran gol Gundogana.

66′ – DVE PROMENE

Napravljene su dve promene. Gvardiola je uveo Fernandinja umesto Silve, a Tuhel je umesto Vernera ubacio Pulišića.

60′ – DE BRUJNE U SUZAMA, NEMA PENALA

Udarac je bio znatno jači nego što se mislilo u prvi mah. De Brujne je u suzama napustio teren. Umesto njega je ušao Žesus. Samo što je meč nastavljen lopta je Džejmsa pogodila u ruku u kaznenom prostoru, svi u Sitiju su tražili penal, Lahoz je pokazao da nema penala.

Tanjug/Pierre Philippe Marcou/Pool via AP

56′ – SVE VIŠE FAULOVA

Prekidi su sve češći na utakmici. Veliki broj faulova na obe strane i dosta “seckanja” igre. Tako je bilo i u 56. minutu, kada se Ridiger postavio u stilu košarkaša koji postavljaju blok. De Brujne je ostao na zemlji, ušle su lekarske ekipe oba tima, a defanzivac Čelsija je dobio žuti karton od Lahoza i to pošto mu je sudija pružio ruku, pomogao mu da ustane i onda mu pokazao javnu opomenu.

51′ – FENOMENALNI KANTE

Pokazuje Kante zbog čega je jedan od najboljih igrača na svetu na svojoj poziciji. De Brujne je krenuo u prodor, Kante je uklizavanjem s leđa savršeno uzeo loptu i sprečio opasnost.

Tanjug/Carl Recine/Pool via AP

46′ – DRUGO POLUVREME, NEMA IZMENA

Utakmica je nastavljena. U pauzi ni jedan ni drugi trener nisu pravili promene.

45′ – POLUVREME

Posle tri dodatna minuta nadoknade je prvo poluvreme završeno. Na pauzu Čelsi odlazi sa golom prednosti.

43′ – HAVERC ZA VOĐSTVO!

Muke za Gvardiolu, sreća za Tuhela. Maunt je poslao savršenu loptu u prostor, Zinčenko je kasnio za Haverczom, Ederson je uklizavanjem van kaznenog prostora pokušao da spreči pogodak, nije u tome uspeo, Haverc je imao prazan gol pred sobom i nije mu bilo teško da ga pogodi.

39′ – SILVA MORA VAN TERENA

Povreda Tijaga Silve je ozbiljnija nego što se mislilo u prvi mah. Zbog toga je morao da bude zamenjen. Njegovo mesto u odbrani zauzeo je Kristensen.

Profimedia

33′ – SITIJEV POSED I KARTON ZA GUNDOGANA

U poslednjih nekoliko minuta Siti je taj koji ima veći posed, napada, ali ne uspeva da stvori opasnost. Tokom jedne kratke pauze za osveženje je sudija Lahoz pokazao i prvi žuti karton na meču, dobio ga je Gundogan zbog faula na Mauntu.

27′ – RIDIGER SPASILAC

Došao je Foden u savršenu situaciju pred golom Čelsija, spremao se da šutira, da bi Ridiger u poslednjoj sekundi savršenim uklizavanjem u tome uspeo da ga spreči.

21′ – OFSAJD DE BRUJNEA

Izgledalo je kao dobra šansa za Siti, De Brujne je ušao u kazneni prostor, pokušao je da vrati loptu u peterac, nije uspeo. Međutim i da jeste gol ne bi bio priznat, pošto je Belgijanac bio u ofsajdu.

14′ – VERNER REĐA ŠANSE

Dve velike šanse za Vernera u kratkom razmaku. Prvo je Maunt ukrao loptu, odložio za Tima koji je šutirao pravo u Edersona. Posle nove ukradene lopte je nemački ofanzivac mogao da se iskupi za promašaj, niej uspeo.

Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez, Pool

10′ – VERNER PROMAŠIO LOPTU, PA SREĆA ZA ČELSI

Mogao je Verner da ugorzi ozbiljno gol Edersona, ali je promašio loptu. Usledila je ekspresna kontra koju je odbrana “plavaca” uz mnogo problema uspela da reši, imali su malo i sreće.

7′ – STERLING U ŠANSI

Ederson je ispucao loptu savršeno, poslao je ka Sterlingu, Džejms je bio ispred njega i uspeo je da interveniše.