0

Autor: N. St.

Ronaldo i ekipa se vratili u borbu za titulu

Copyright Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Iznenadili su Darko Lazović i Verona u prošlom kolu Juventus (1:1). Znali su Kristijano Ronaldo i ekipa da to ne sme da im se ponovi.

Na svom terenu su savladali Speciju – 3:0 (0:0).

Postigao je Juve gol već u 10. minutu, ali je poništen zbog ofsajda. Osim stative Ronalda je to bilo sve što su uradili u prvom delu.

U nastavku je bilo znatno bolje. Morata je u 63. minutu zatresao mrežu, ali je sudija Saki dobio instrukcije iz VAR sobe. Nekoliko minuta se čekala odluka i potvrda da domaćin ipak vodi. Kijeza je u 71. minutu duplirao prednost, da bi Ronaldo u 89. potvrdio pobedu. U dubokoj sudijskoj nadoknadi je Demiral skrivio penal, ali je Šćešni odbranio šut Galabinova sa „bele tačke“.

Juventus je treći sa 49 bodova, tri manje od drugoplasiranog Milana i sedam manje od prvoplasiranog Intera. Specija je 16. sa 25 poena.