Samo jedna pobeda i dva remija u Premijer ligi

Copyright Tanjug/Mike Egerton/Pool via AP

Od tri meča današnjeg programa Premijer lige samo jedna ekipa je slavila i to iznenađujuće ubedljivo, dok su dva meča završena podelom bodova.

Na gostovanju je Barnli demolirao Vulverhempton – 0:4 (0:3).

Sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu pošto je neverovatni Kris Vud postigao het-trik, a onda je u 85. bio asistent Vestvudu za konačan rezultat.

Bio je to prvi trijumf za njih posle tri poraza čime su se popeli na 14. mesto, dok je Volvs dva mesta iznad sa 41 poenom.

Tamo gde su se golovi najviše očekivali su mreže mirovale. Na „Eland roudu“ je bilo miroljubivo – 0:0 (0:0).

Lids, ekipa koja je najprijatnije iznenađenje sezone, je osvojila bod protiv Mančester junajteda. Uz sve to Solskjera brine slaba forma Bruna Fernandeša koji već duže vreme nije uspeo da upiše ni gol ni asistenciju.

Razlika između dva mančesterska kluba je ostala na 10 bodova i Siti je nadomak proslave titule. Lids je deveti sa 47 poena.

U poslednjem meču dana na „Vila parku“ nije bilo pobednika – 2:2 (1:1).

Vest Bromu je trijumf bio neophodan da ostane u trci za opstanak. Loše je krenulo po njih pošto je El-Gazi sa penala bio precizan u devetom minutu. Ipak, Pereira je u 23. pogodio sa „kreča“ za 1:1. Na startu drugog dela je Mings poslao loptu u sopstvenu mrežu i gosti su bili nadomak osvajanja tri boda. Da se to ne dogodi postarao se Dejvis koji je izjednačio u drugom minutu nadoknade.

Vila je 11. sa 45 poena, dok je VBA na 19. mestu sa 25 bodova, devet manje od Brajtona koji je prvi „iznad crte“.