0

Milioneri sjajni u drugom poluvremenu

Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Meissner,Pool

Za jedne radost, za druge muka. U kratkim crtama tako bi mogao da se opiše okršaj na „Signal Iduna Parku“.

Dortmund je, zahvaljujući odličnom drugom poluvremenu, savladao Šalke – 3:0 (0:0).

Gosti su se držali u prvom delu, da bi Akanđi u 55. pronašao ključ za odbranu tima iz Gelzenkirhena. U 61. je Sančo asistirao, Haland pogodio, a Humels je u 78. postavio konačan rezultat. Srpski fudbaler Matija Nastasić je odigrao svih 90 minuta za goste.

„Milioneri“ su se tako vratili na treće mesto sa 12 bodova, koliko ima i Bajern. Šalke je na pretposlednjoj poziciji i imaju samo jedan poen u dosadašnjih pet mečeva.

Nastasić i ekipa sada čekaju reakciju navijača, pošto su posle remija sa Union Berlinom imali kraći sastanak sa najvatrenijima…