Mesijas i Ibra se pitaju! Ševčenko loše prošao protiv "svog" Milana, "ludnica" u duelu Sasuola i Napolija

21:55

0

U vrhu tabele je veoma "gusto"

Tan2021-12-1_21569509_1 - Copyright Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Đenova nije dobro prošla na gostovanju Milanu u utakmici 15. kola Serije A. "Grifoni" su na svom terenu poraženi od Milana sa 3:0, a dvostruki strelac je bio Žunior Mesijas. Podsetimo, Brazilac se nedavno proslavio golom protiv Atletiko Madrida u Ligi šampiona.

Poveli su "rosoneri" golom Zlatana Ibrahimovića u desetom minutu, da bi na 2:0 povećao Mesijas u drugom minutu sudijske nadoknade. U 61. minutu, ponovo se Mesijas upisao u strelce, pa je očigledno da se ozbiljno nametnuo Stefanu Pioliju.

Ovaj duel je bio zanimljiv i zbog toga što je na klupi Đenove odnedavno Andrej Ševčenko, koji je ostavio dubok trag upravo u klubu sa "San Sira".

Veoma zanimljivo je bilo u okršaju Sasuola i Napolija. Na kraju je bilo 2:2, mada je tim iz Napulja imao prednost od 2:0. Za samo devet minuta (51. i 60.) gosti su poveli, golovima Fabijana Ruiza i Drisa Mertensa.

Ali, u 72. minutu, Đanluka Skamaka je smanjio, da bi u 89. izjednačio Đanmarko Ferari. Usledila je i završnica za infarkt. U drugom minutu sudijske nadoknade isključen je trener Napolija, Lućano Spaleti, a samo minut kasnije umalo je Sasuolo došao do pobede. Ipak, posle VAR intervencije, poništen je gol Gregoara Defrela. Razlog je bio prekršaj.

Za Sasuolo nije igrao reprezentativac Srbije, Filip Đuričić, zbog povrede.

Posle ovih mečeva, Napoli je i dalje prvi, a slede ga gradski rivali iz Milana, sa bodom, odnosno dva zaostatka.