20:39

0

Nastavljen je pobdnički niz prvaka Srbije

FK Crvena zvezda05 - Copyright MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su novu pobedu u Superligi Srbije. Branilac titule je protiv Voždovca slavio sa ubedljivih 4:0, a igrač koji je obeležio meč na stadionu "Rajko Mitić" je Mirko Ivanić. Imao je tri asistencije, a meč je "začinio" golom u 88. minutu. Pre toga, u strelce su se upisali Aleksandar Pešić, Osman Bukari i El Fardu Ben.

Takođe, na ovaj način je napravljena odlična uvertira za prvu utamicu plej-ofa za Ligu sa Makabijem, u sredu. Narednog vikenda, ekipa Dejana Stankovića neće igrati superligaški meč, sa Čukaričkim zbog obaveza u Evropi, a treba reći da je prošle sedmice odložen i meč sa Vojvodinom. Razlozi su bili isti.

Domaćin je u meč ušao kao apsolutni favorit, s obzirom na prethodni učinak koji je sada još bolji. Skor je 15 bodova iz pet utakmica, a gol razlika je 21:1. I nastavljeno je u istom ritmu, pošto je ponovo bilo ubedljivo, a i Milan Borjan nije savladan.

Već u osmom minutu bilo je 2:0, zahvaljujući golovima Pešića (opet bio na raspolaganju Stankovića) i Bukarija, mada treba reći da su i gosti sa Dušanovca u tom međuperiodu imali i stativu. Zvezda je apsolutno zasluženo slavila, a pokušaji gostiju su se svodili na šuteve sa distance. Borjan nije često intervenisao, jer su pokušaji uglavnom bili neprecizni, ali treba da se naglasi i pokušaj Stefana Hajdina koji je nosio dres Zvezde. Ipak, makazice je osujetio Borjan.

Novi golovi su viđeni tek u samoj završnici, a u strelce su se upisali Ben koji ove sezone retko dobija šansu, a odličnu partiju krunisao je Ivanić u 88. minutu.

Stanković je počeo sa mladim Nikolom Stankovićem na desnom beku, dok je Aleksandar Dragović bio na klupi. U nastavku je izveo Stankovića, a na njegovo mesto je uskočio Strahinja Eraković. Takođe je upalo u oči da Milana Pavkova i Ohija Omojiuanfoa nije bilo ni na klupi, pa je Pešić bio starter. A u samoj završnici, Ben je dobio šansu, umesto Kataija koji je u međuvremenu imao ulogu napadača.

Dešavanja sa beogradske "Marakane" mogli ste da pratite UŽIVO na našem portalu.

KRAJ UTAKMICE!

88. minut - GOL! Pogodio je i Ivanić, za 4:0.

84. minut - GOL! Pogodio je i Ben, za 3:0. U akciji je učestvovao i Srnić, a Ivanić je upisao novu asistenciju.

83. minut - Srnić je šutirao sa distance, ali nije pogodio.

Zvaničan podatak - Meč je gledalo 9.132 navijača.

76. minut - Sanogo umesto Kagve. Ben umesto Kataija. Aplauzi za igrače koji su izašli.

74. minut - Vujanović umesto Pantovića. Novaković umesto Đurišića.

68. minut - Greška defanzive Voždovca, Katai je krenuo ka golu, ali je Krunić odbranio kao rukometni golman.

64. minut - Ušli su Mitrović i Srnić. Izašli su Bukari i Pešić. Od tada je Katai imao ulogu najisturenijeg.

63. minut - Prelep detalj. Makazice Hajdina i parada Borjana.

61. minut - Izašao je Damjanović, Ajdinović je ušao. Ušao je i Burmaz umesto Ćirkovića. Šansu su dobili igrači za koje možemo da kažemo da su Zvezdina deca.

60. minut - Ređaju se korneri za Voždovac.

58. minut - Pokušao je Hajdin sa distance, ali pored gola.

54. minut - Ušao je Trifunović umesto Teodorovića.

51. minut - Pantović je poslao loptu u prostor, ali je Borjan sve vreme pratio i otklonio opasnost. U tim trenucima Milunović je faulirao Pantovića koji je ostao na travi. Ipak se pridigao i nastavio meč. Proveravali se i da li je start za crveni, ali je meč nastavljen.

49. minut - Mijailović je izdržao duel i uspeo da šutira. Lopta je otišla visoko preko gola.

Sada će Eraković biti desni bek umesto Stankovića.

Na poluvremenu, Stanković je šansu dao Dragoviću. Izašao je Stanković. Mihajlo Trajković ništa nije menjao.

Kraj prvog poluvremena.

44. minut - Posle greške gostiju, Bukari je dodao loptu, Ivanić je propustio, ali je Katai iz izgledne prilike propustio da postigne novi gol za svoj tim. Da je Katai bio precizniji, Krunić ne bi mogao nešto više da uradi.

43. minut - Šutirao je i Pantović, ali lopta je otišla pored stative.

40. minut - Ćirković je centrirao sa leve strane, ali je Borjan bez većih problema uhvatio loptu.

35. minut - Snažno je šutirao i Kangva, ali i on je neprecizan. Novi šut van okvira gola.

33. minut - Purtić je opalio sa 30-ak metara, ali tik iznad prečke. Borjanu nije bilo svejedno.

29. minut - Ćirković je prošao po levoj strani, ušao i centrirao, ali je loptu uhvatio Borjan. Do lopte je pokušao da dođe Teodorović, ali je tada napravio faul nad kapitenom i golmanom Zvezde.

27. minut - Ivanić je pokušao sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola.

21. minut - Rodić je centrirao sa leve strane, ali Bukari nije najbolje zahvatio loptu glavom.

14. minut - Ivanić je pokušao sa distance, ali preko gola Krunića.

8. minut - GOL! Bukari za 2:0. Ponovo je asistenciju upisao Ivanić. Pre toga, Katai je sjajno proigrao Ivanića, on se driblingom oslobodio čuvara, pa asistirao fudbaleri iz Gane za njegov šesti gol od dolaska u Zvezdu. I Bukari se odlično oslobodio čuvara.

5. minut - Damjanović je pogodio stativu gola Zvezde.

3. minut - GOL! Pešić za 1:0! Napad gostiju je osujećen, usledila je kontra. Po levoj strani prošao je Ivanić, dodao do napadača koji je bez problema ubacio loptu u mrežu. Prošlo je 150 sekundi od prvog zvižduka sudije.

Počeo je meč.

Gelor Kanga je dobio uramljeni dres sa brojem 150. Uručio mu ga je Nedeljko Milosavljević, bivši igrač.

Takođe, odata je počast nedavno preminulom Kirilu Dojčinovskom.

Fudbaleri Voždovca izašli su u majicama na kojima je pisalo "Džoni, brzo nam se oporavi - čekamo te". To je bila poruka za saigrača, Nikolu Đuričića koji je bio na operaciji skočnog zgloba. Zahvat je bio uspešan, pa je sada u fazi oporavka.

Meč će uskoro početi.

Crvena zvezda - Voždovac 4:0

Strelci: Ivanić 3, Bukari 8, Ben 84, Ivanić 88

Stadion: "Rajko Mitić" (Beograd)

Sudija: Marko Ivković

Žuti kartoni: Stanković, Rodić

Crvena zvezda: Borjan, Stanković (od 46. Dragović), Eraković, Milunović, Rodić, Kangva (od 76. Sanogo), Kanga, Katai (od 76. Ben), Ivanić, Bukari (od Mitrović), Pešić (od 64. Srnić).

Voždovac: Krunić, Mijailović, Damjanović (od 61. Ajdinović), Milović, Hajdin, Purtić, Đurišić (od 74. Novaković), Pantović (od 74. do Vujanović), Ivezić, Ćirković (od 61. Burmaz), Teodorović (od 54. Trifunović).

Za Zvezdu će od početka igrati: Borjan, Stanković, Eraković, Milunović, Rodić, Kangva, Kanga, Katai, Ivanić, Bukari i Pešić.

Na klupi su: Vasiljević, Gobeljić, Dragović, Leković, Azarov, Sanogo, Srnić, Nikolić, Motika, Mitrović, Ben.

Dakle, Stanković računa na skoro najjači mogući sastav, pošto nema Aleksandra Dragovića. Ali su se vratili Mirko Ivanić i Aleksandar Pešić.

Na poziciji desnog beka biće Nikola Stanković.

Za "zmajeve", startna postava izgleda ovako: Krunić, Mijailović, Damjanović, Milović, Hajdin, Purtić, Đurišić, Pantović, Ivezić, Ćirković i Teodorović.