Mitrović promašio penal, pa bio spreman i za tuču! Fulam ponovo odigrao nerešeno! (VIDEO)

13.08.2022

15:58

0

Bio je dvostruki strelac protiv Liverpula na startu sezone

Mitrović - Copyright Tanjug/David Davies/PA via AP

Aleksandar Mitrović je imao veliku priliku da ponovo bude strelac u novoj sezoni u Premijer ligi, ali nije iskoristio penal. U 81. minutu, napadač Fulama je loše izveo najstrožu kaznu pa je golman Vulverhemptona Žoze Sa odbranio. Tako da je na kraju ostalo 0:0 u meču 2. kola engleskog šampionata.

Podsetimo, reprezentativac Srbije je u uvodnom kolu Liverpulu dao dva gola, ali danas nije uspeo da nastavi golgeterski niz.

U samoj završnici, Mitrović je ušao u klinč sa Morganom Gibs-Vajtom, bilo je odgurivanja, a žešći sukob su sprečili saigrači. Na kraju su dobili po žuti karton, mada treba reći da je koškanju prethodio start Mitrovića. Tako da je naš reprezentativac dobro i prošao. Mogao je da bude i isključen.

U narednom kolu, Fulam će biti domaćin Brentfordu.

Kada je reč o ostalim mečevima današnjeg programa, šampion Mančester siti je deklasirao Bornmut sa čak 4:0. "Građani" Pepa Gvardiole su pitanje pobednika rešili u prvom poluvremenu, pošto su Ilkaj Gundogan, Kevin de Brujne i Fil Foden davali golove u 19, 31. i 37. minutu.

Konačan rezultat je postavio Džeferson Lerma, u 79. minutu autogolom.

Sada Siti ima maksimalan učinak, kao i gol razliku od 6:0, a u sledećem kolu igraće u gostima, sa Njukaslom.

"Četvorku" je upisao i Arsenal, ali je i primio dva gola. Posle pobede u prvom kolu, nad Kristal Palasom, londonske "tobdžije" su savladale Lester sa 4:2, uz dva pogotka Gabrijela Žesusa, u 23. i 35. minutu. Uspeo je Lester da se vrati, posle autogola Vilijama Salibe, ali je u 55. minutu Granit Džaka povećao na 3:1.

Po gol u nastavku su dali Džejms Medison za Lester i Gabrijel Martineli.

Brajton i pomenuti Njukasl su odigrali bez golova, a Sautempton i Lids bez pobednika. Ali je bilo pogodaka, uz rezultat od 2:2.