21:13

0

U četvrtfinalu Tunis protiv Burkine Faso

Tan2022-1-11_203114852_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Footografiia

Fudbalska reprezentacija Nigerije eliminisana je sa Kupa afričkih nacija, pošto je u osmini finala izgubila od Tunisa, rezultatom 1:0. U četvrtfinalu će Tunišani igrati protiv Burkine Faso, koja je bila bolja od Gabona.

Jedini gol na utakmici dao je Jusef Msakni u 47. minutu, pa je tako severnoafrička selekcija obezbedila plasman dalje. Posao je bio olakšan od 64. minuta, kada je crveni karton dobio Aleks Ivobi. Napadač Evertona je ušao samo pet minuta ranije. Tačnije, prvo je zbog grubog starta dobio žuti karton, ali je posle intervencije iz VAR sobe odluka ppromenjena.

U 75. minutu, šansu je dobio i bivši napadač Partizana, a sada Almerije, Umar Sadik. Imao je visoki centarfor šansu da u poslednjim trenucima bude heroj, ali situaciju sa desne strane iskosa nije rešio uspešno. Šutirao je pored gola.