Đere u ozbiljnoj krizi: Doživeo i četvrti poraz zaredom

01.05.2021

15:40 >> 15:45

0

Autor: Milan Nastić

Srpski teniser porazom od Huana Lendra sa 2:0 nije uspeo da se plasira u glavni žreb Mastersa u Madridu

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u glavni žreb Masters turnira u Madridu pošto je u prvom kolu kvalifikacija od njega bolji bio Argentinac Huan Londero rezultatom 2:1 (6:3, 3:6,6:2) za sat i 50 minuta.

Tako je naš igrač ostvario i četvrti poraz zaredom, čime je pokazao da se nalazi u rezultatskoj krizi.

Poražen je od Sonega u finalu turnira na Sardiniji, Hačonova u Monte Karlu, pa na turniru u Beogradu od Mađera,i danas od Argentinca.

Posle velike borbe u prvom setu, 97. igrač na svetu je napravio brejk u šestom gemu, nakon čega je uspeo da sačuva svoj servis i taj deo meča pripao je Argentincu.

Srpski teniser se vratio u igru u drugom, napravio brejk u osmom gemu i izjednačio je u setovima na 1:1.

Očekivalo se da će Đere nastaviti sa dobrom igrom i u trećem setu, ali tako nije mislio Londero koji je uzeo servis Đeru u petom gemu, i lagano stigao do trijumfa koji mu je omogućio plasman u glavni žreb Mastersa u Madridu.