19:29 >> 19:31

0

Tim srpskog stratega Siniše Mihajlovića lako poražen na gostovanju

Copyright Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Završena je i osam uzastopna utakmica na kojoj Bolonja nije upisala trijumf. Posle pet vezanih remija, izabranici Siniše Mihajlovića poraženi su na gostovanju u Đenovi od istoimenog tima 2:0 (1:0).

Đenovljani su do prednosti došli u poslednjem minutu prvog poluvremena golom slovenačkog veziste Mihe Zajca, da bi važna tri boda domaćinu doneo nekadašnji fudbaler Bolonje matia Destro u 55. minutu meča.

Italijanski napadač je protiv nekadašnjih saigrača postigao šesti gol u sezoni, što mu je poslednji put uspelo pre tri godine, upravo u dresu subotnjeg rivala.

Đenova je ovim trijumfom, barem na kratko pobegla iz zone ispadanja, dok je Bolonja nastavila pad i sve je bliža opasnoj zoni, pošto je poslednji trijumf ostvarila još 29. novembra prošle godine, kada je minimalnim rezultatom bila bolja od Krotonea.