0

Autor: Milan Nastić

Jorgandžije slavile minimalnim rezultatom

Copyright Profimedia

Atletiko Madrid je do tri boda došao minimalnom pobedom nad Valensijom 1:0, autogolom Late u 79. minutu.

“Jorgandžije” su time ostvarili šestu pobedu i tako se nalaze na deobi prvog mesta zajedno sa Sosijedadom po 23 boda, ali ekipa iz Madrida ima utakmicu manje.

Ekipa Dijega Simonea, je u većem delu meča imala incijativu, kontolisala situaciju na terenu i slobodno se može reći da su zasluženo pobedili na vrućem gostovanju.

Atletiko nokautirao Barsu, Ter Štegen “upropastio” Katalonce u Madridu

Imali su još nekoliko šansi gosti, najbolju preko Lemara, ali je čuvar mreže Domenek zaustavio.

Što se tiče Valensije, odigrali su još jednu lošu utakmicu,bez nekih šansi da postignu pogodak, a najzreliju je imao srpski reprezentativac Uroš Račić u 22. minutu, ali je golman Atletika Jan Oblak zaustavio njegov udarac.

“Sleši miševi” su u poslednjih sedam utakmica ostvarili samo jednu pobedu i trenutno se nalaze na 10. mestu sa 12. bodova.